+421 918 727 747

O mne

Nikola Kaňuková

O mne

Nikola
Kaňuková

Moja cesta k tomu, čomu sa dnes venujem, a k tomu, kým som dnes, sa začala približne pred 5 rokmi. Moju osobu život samozrejme kreoval oveľa skôr. Pred piatimi rokmi som mala zdanie ideálneho života – finančná stabilita, vysoká škola, práca, kamaráti, dovolenky, párty, a žiadne zdravotné problémy.

Avšak, vnútorný hlas v mojej mysli mi našepkával, že život mi vie ponúknuť viac. Prestala som ho ignorovať a začala som si uvedomovať, že chcem a potrebujem od života viac. Začala som si viac všímať určité formy úzkosti a smútku po každom prehýrenom víkende alebo hádke s najbližšími. S odstupom času si tiež uvedomujem, že moja sebaláska a sebahodnota vtedy za veľa nestála. Myšlienky ako „Nie som dosť pekná, nie som dosť štíhla, v ničom nie som dobra, som zlá, nikto ma nemiluje“ boli bežné myšlienky mojich dní. Môj život sprevádzala aj pomerne veľká konzumácia alkoholu. Postupne som zistila, že tak môj život nemusí fungovať a že každý má svoju cestu.

Prvýkrát som začala navštevovať sedenia s osobnou koučkou. Postupne som sa začala učiť, ako vnímať situácie a konflikty z pohľadu seba samej a čím sa podieľam na ich vytvorení. To boli prvé momenty, kedy som si začala uvedomovať zodpovednosti za svoj život a ako si každý vytvárame vlastnú realitu svojím nastavením, presvedčeniami a myšlienkami. Napriek tomu ma vnútorný hlas neustále tlačil ísť hlbšie, aby som vyplnila to prázdne miesto vo mne.

Vtedy som sa dostala k terapeutovi, ktorý sa venuje ThetaHealingu®. Bez toho, aby som si čo i len prečítala v čom táto metóda spočíva, rozhodla som sa to vyskúšať. ThetaHealing® mi poskytol odpovede na všetky moje otázky a konečne som cítila, že sa mi puzzle začínajú spájať. Terapie mi konečne ukázali cestu a spôsob, ako meniť seba a svoj pohľad na svet. Ako priťahovať pozitívne situácie a ľudí do svojho života a ako sa začať milovať.

Každou terapiou a seminármi sa môj život menil k lepšiemu. Pochopenie vlastnej sily a podvedomej mysle (ktorá vytvára až 90% nás a situácií v našom živote), mi umožnilo meniť vzorce správania, vystúpiť z role obete a meniť situácie, ktoré mi predtým robili ťažkosti. Každá životná situácia je lekcia, ktorá nás niečo učí. Pochopenie týchto lekcií a toho, čo sa naša duša v danom momente učí, nám umožní rásť a meniť sa.

Hoci nám život stále prináša nečakané situácie a výzvy, nadhľad a schopnosť vnímať ich s ľahkosťou nám umožňuje žiť naplnenejší a láskyplnejší život. Nezáleží na tom, či ste zdravý, chorý, muž, žena, študent či dôchodca, je úplne v poriadku, ak prežívate ťažkosti alebo sa neviete zbaviť vnútorného hlasu, ktorý vás tlačí k zmene. Práca so svojím podvedomím môže priniesť veľké zmeny do vášho života. 
Som vďačná, že mi bolo dopriate sa v tak skorom veku dostať k tejto ceste a žiť naplnenejší a hodnotnejší život. 

Vitajte na vašej ceste za zdravším a vedomejším životom.