Zenzen.sk | O acháte

Achát

Kameň stability a uzemnenia

Archeologické nálezy dokazujú, že Achát bol už za dávnych čias spracovávaný na nástroje a neskôr aj na ozdobné predmety. Jeho veľký rozkvet však nastal v starovekom Ríme a Grécku, kde sa z neho vyrezávali pečate. Ľudia považovali Achát za talizman, ktorý ich chránil pred jedmi, morom a živelnými katastrofami. Verilo sa, že prináša dlhý život, úspech a dobrých priateľov. 

Achát má bohatú škálu farieb, čo znamená, že ponúka nekonečný priestor pre liečenie fyzického, emocionálneho a duchovného aspektu. Všetky druhy Achátov majú niekoľko spoločných vlastností - zvyčajne stabilizujú a uzemňujú, a sú pripravené otvoriť vás pre prijímanie všetkej hojnosti, ktorú vesmír ponúka. Achát prichádza vo všetkých farbách dúhy a každá verzia tohto svetlého a pruhovaného minerálu prináša svoju jedinečnú silu a potenciál. 

Achát je duchovným kameňom, ktorý prináša silu a odvahu do vášho života. Jeho účinky sa prejavujú v zlepšení mentálnych funkcií, umožňujúc mať jasné myslenie a srdce plné vitality a energie. Achát napomáha pri prekonávaní prekážok a výziev a posilňuje sebadôveru a odhodlanie. Tento kameň vás podporuje pri rozhodovaní a pomáha nájsť odvahu potrebnú na dosiahnutie vašich cieľov. Jeho energie povzbudzujú k mentálnemu rastu a vývoju. S Achátom pri sebe sa človek cíti silný a pripravený čeliť všetkým výzvam, ktoré život prináša.

Je vhodný aj pre tých, ktorí sa potrebujú zbaviť traumy a prijať pravdu, kedy poskytuje pocit uzemnenia a bezpečia. Achát prináša nositeľovi fyzickú energiu a pomáha naštartovať metabolizmus. Podporuje správne fungovanie tela vo všetkých jeho aspektoch.

Liečebné využitie

Achát posilňuje rozmnožovacie orgány u mužov a žien, chráni tehotné ženy a pomáha pri pôrode. Vo všeobecnosti pomáha znižovať horúčky, zmierňuje infekčné ochorenia, tlmí bolesti a je užitočný pri alergiách a kožných problémoch.

Starostlivosť

Acháty sa čistia pod tečúcou vlažnou vodou alebo sa môžu namočiť do misky s vodou spolu s Krištáľom. Nabíjame ich ľubovoľne dlho na priamom slnku.

Umiestnenie

Achát je veľmi odolný kameň, ktorý vydrží veľa opotrebovania, preto je vhodný na každodenné nosenie do šperkov. Môže sa nosiť aj vo vrecku alebo peňaženke, bez toho aby utrpel poškodenie. Je vhodný pre umiestnenie v strede domova alebo v spálni na aktiváciu uzemnenia a uzdravenia.

Achát a znamenia v horoskope

Názov

Jeho názov pochádza z pôvodného názvu rieky Achates, dnes známej ako rieka Dirillo na Sicílii.

Pôvod

Nálezísk Achátov je nespočetne veľa, rovnako ako ich druhov. Najznámejšie sa nachádzajú v Brazílii, Afrike, Spojených štátoch, Indii, Maroku, Indonézii, Číne, Iraku, Egypte, Madagaskare, Namíbii, Rusku, Nemecku a Poľsku.

Farba

Acháty môžu mať rôzne farby, priehľadná až mliečne biela, šedá, modrá, zelená, ružová, hnedá alebo žltá. Často sa umelo farebné upravujú.