Zenzen.sk | O akvamaríne

Akvamarín

Kameň čistej komunikácie a jasnej mysle

Akvamarín bol už od 14. storočia používaný na brúsenie šošoviek do okuliarov. Podľa stredovekých astrológov mal schopnosť upokojiť rozbúrené more. 

Je to veľmi špeciálny minerál, ktorý pomáha otvárať čistý kanál medzi srdcovou a krčnou čakrou. Toto dôležité spojenie umožňuje človeku neustále hovoriť zo srdca najvyššiu pravdu. Akvamarín je dokonalým kameňom, ktorý pomáha riešiť konflikty, hádky, nezhody a zároveň zjemňuje vášnivé emócie. Vodný živel v tomto kameni nás nabáda, aby sme odhodili nepotrebné masky a umožnili našej vnútornej bytosti žiariť. Sú chvíle, keď bude vaše srdce úplne otvorené a čisté, no vaša myseľ môže mať tendenciu byť stále zahmlená. Akvamarín nás podporuje v múdrosti, intelekte, vedomostiach, zlepšovaní myšlienok a jasnosti mysle. Keď sú srdce a myseľ v harmónii, otvárajú sa nekonečné príležitosti a vzťahy. 

Akvamarín je minerálom čistej komunikácie, jeho denne nosenie nám pomáha vyberať správne slová, tón a myšlienky počas rozhovorov. Zmierňuje hrubú rétoriku, ktorá sa môže objaviť počas konfliktov, a podporuje jasnú komunikáciu. Je ideálny pre učiteľov, manažérov, terapeutov, profesorov a všetkých, ktorí často vystupujú pred verejnosťou. Sila, ktorá sa nachádza v Akvamaríne, posilňuje sebadôveru počas prejavov pred veľkým publikom a dokáže zmierniť aj najväčšiu trému.

Akvamarín úzko spolupracuje s ďalšími kryštálmi v ríši minerálov, a preto odporúčame meditovať s ním spolu s inými kameňmi srdca. Použitie ďalších minerálov v kombinácii s Akvamarínom pomáha otvárať, očisťovať a urýchľovať procesy hojenia srdca. Odporúčame napríklad Rodonit, zelený Opál, Ruženín, Chryzokol alebo zelený Kalcit.

Liečebné využitie

Akvamarín má pozitívny vplyv na horné dýchacie cesty, sliznicu a pľúca. Pomáha zmierňovať kašeľ, astmu a reguluje funkciu žliaz. Pri problémoch so žalúdkom je možné tento minerál umiestniť na solar plexus. Kúsok Akvamarínu vložený do úst zmierňuje bolesť čeľustí, ďasien a zubov.

Starostlivosť

Nakoľko Akvamarín stráca farbu pri vystavení slnečným lúčom, je potrebné ho po očistení vo vode nabíjať na Krištáli mimo priameho slnečného žiarenia. V prípade, že Krištáľ nie je k dispozícii, môže sa Akvamarín nabíjať na dennom svetle, opäť však mimo priameho slnka.

Umiestnenie

Akvamarín je vhodné umiestniť na severnú stranu spálne alebo do miestnosti, ktorá sa využíva na meditáciu. Môže byť umiestnený aj v rohu hojnosti s cieľom podporovať sebalásku a väčší súcit voči sebe. Často sa používa aj v šperkoch a nosí sa na tele, aby podporoval krčnú čakru.

Akvamarín a znamenia v horoskope

Názov

Názov Akvamarín je odvodený od farby morskej vody, konkrétne od latinského slova "aqua marina", čo znamená morská voda.

Pôvod

Spojené štáty, Brazília, Austrália, Madagaskar, celá Afrika. V súčasnosti sa najkvalitnejšie exempláre na trhu získavajú z Pakistanu a Afganistanu.

Farba

Akvamarín sa vyskytuje v modrej, modrozelenkej a zelenej farbe. Jeho odtiene odkazujú na odtiene morskej vody, od svetlého azúrového až po hlbokú modrú farbu.