Zenzen.sk | O amazonite

Amazonit

Kameň pokoja, mieru a harmónie

Amazonit, zelený kameň s modrým nádychom, má bohatú históriu a bol považovaný za svätý kameň. Už v starovekom Egypte a Mezopotámii bol obľúbeným šperkom, čo dokazuje jeho nález v hrobke Tutanchamóna.

Je známy ako kameň pokoja, pravdy, harmónie a komunikácie. Jemná energia, ktorú vyžaruje, ma omladzujúce vibrácie a pomáha upokojiť srdce. V prostredí, kde sa nachádza Amazonit, sa energia upokojuje a vzduch je naplnený pozitívnymi vibráciami. Pre svoje schopnosti podporovať komunikáciu je nazývaný "kameň tvorcu mieru". Pripomína nám, že sme tvorcami vlastného osudu a naše rozhodnutia ovplyvňujú našu cestu a výsledok. Pomáha nám prejavovať naše najväčšie sny a túžby.

Amazonit podporuje aj dobrodružstvo, lásku, inšpiráciu a slobodu prejavu. Ak chcete otvoriť zložitejšie témy pre diskusiu, môžete si vložiť kúsok Amazonitu do vrecka. Nechajte kameň upokojiť prostredie a rozptýliť všetku negatívnu energiu v blízkosti. Má aj utišujúci vplyv na mozog a nervový systém a pomáha prepojiť fyzické telo s éterickým. Udržuje rovnováhu medzi mužskou a ženskou energiou a medzi jednotlivými rovinami osobnosti.

Amazonit má aj úžasnú schopnosť filtrovať energiu. Na fyzickej úrovni blokuje geopatogénne zóny a pohlcuje vyžarovanie mikrovlnej rúry a mobilných telefónov. Chráni nás aj pred elektromagnetickým znečistením prostredia.

Liečebné využitie

Tlmí silné bolesti hlavy a migrény, zlepšuje reč a pomáha pri kontrakciách a bolestivom pôrode. Okrem toho má pozitívny vplyv pri liečbe osteoporózy, zubného kazu a nedostatku vápnika. Amazonit prináša úľavu aj v prípade svalových kŕčov. Vďaka svojim liečivým vlastnostiam je dôležitým kameňom pre celkové zdravie a pohodu.

Starostlivosť

Amazonit čistíme pod tečúcou vlažnou vodou alebo v miske s vodou. Nabíjať sa odporúča na nepriamom slnku.

Umiestnenie

Amazonit sa odporúča umiestniť do spálne na nočný stolík alebo pod vankúš. Podporuje pokojný spánok, zabraňuje nočným morám a pomáha lepšie porozumieť snom. Jeho prítomnosť v spálni môže priniesť harmóniu a vyváženosť do vašich snov a duševného stavu.

Amazonit a znamenia v horoskope

Názov

Názov Amazonitu je odvodený od jeho nálezísk v rieke Amazonka, kde bol prvýkrát objavený.

Pôvod

Brazília, India, Nórsko, Rusko, Ukrajina, USA.

Farba

Jeho krásne farby sa pohybujú od hlboko modrej až po tyrkysovú a modrozelenú, čo mu dodáva jasný a osviežujúci vzhľad.