Zenzen.sk | O avanturíne

Zelený Avanturín

Kameň prosperity, šťastia a príležitosti

Zelený Avanturín dodáva silu, sebavedomie, odvahu a šťastie. Obnovuje optimizmus človeka voči životu a núti nás konať tak, aby sme dosiahli to, čo chceme. Tento kameň nás povzbudzuje vyjsť zo svojej komfortnej zóny a využiť nové príležitosti. Zelený Avanturín je tu, aby udržal vašu emocionálnu rovnováhu, keď sa stretávate s vecami, ktoré môžu byť spočiatku nepríjemné. Utišuje nadmerné emócie a rozčúlenie. Vyrovnáva polaritu v našom vnútri a vytvára harmóniu medzi telom, mysľou a duchom, čím prináša vnútorný pokoj a stabilitu.

Pomáha vám užívať si život, byť radostný a pokojný a zároveň zdieľať svoju energiu a zážitky s tými, ktorí sú vám najbližší. Vaši priatelia začnú vidieť zmeny, ktoré ste urobili, a budú motivovaní nasledovať váš prístup. To vyvoláva reťazovú reakciu pozitivity, ktorá zmení váš život aj život tých, ktorých najviac milujete. 

Zelený Avanturín sa od svojho objavenia spája so šťastím. Odporúčame držať kúsok pevne v ruke, zatiaľ čo manifestujete svoje sny a túžby. Ak chcete zvýšiť svoje šťastie, odporúčame nosiť kúsok Lapis Lazuli spolu so Zeleným Avanturínom. Tieto kamene boli po tisíce rokov považované za symboly prosperity a šťastia v mnohých rôznych civilizáciách. Avanturín je tiež kameňom pre pokojný spánok, pomáha zabudnúť na starosti a pustiť problémy za hlavu. 

Menej známe druhy Avanturínu sú modrý, oranžový a červený. Modrý Avanturín je kameňom pokoja a rozvahy, ktorý nás učí prijímať život so všetkými jeho starosťami a radosťami v ľahkosti a s nadhľadom. Oranžový Avanturín, ktorý môže mať až zlatisté zafarbenie, nás obdarúva pokojom a vyrovnanou mysľou. Pomáha zmierniť hnev a rozčúlenie.

Na rozdiel od Malachitu, ktorý odhaľuje negatívne emócie, Avanturín ich rozkladá. Preto je výhodné používať tieto dva kamene spoločne. Malachit sa umiestni na solar plexus a Avanturín na oblasť srdca.

Liečebné využitie

Zelený Avanturín pomáha zmierňovať chronické bolesti hlavy a migrény. Podporuje látkovú výmenu a pomáha znížiť hladinu cholesterolu v krvi. Môže pomôcť predchádzať arterioskleróze a infarktu. Avanturín tiež lieči zápalové ochorenia a pomáha zmierňovať bolesť. Má priaznivý vplyv na kožné problémy a alergické ochorenia súvisiace so oslabeným imunitným systémom. Modrý Avanturín pomáha pro liečbe pľúcnych ochorení a pomáha zmierniť zápaly a teploty. Oranžový Avanturín je účinný pri žalúdočných problémoch a podporuje trávenie.

Starostlivosť

Avanturín je možné očistiť krátkym opláchnutím pod prúdom vody alebo ho umiestniť na noc do misy s vodou spolu s Krištáľom. Môžete ho nabíjať na priamom slnku podľa potreby.

Umiestnenie

Avanturín sa odporúča umiestniť blízko srdca, napríklad ako náhrdelník. Môžete ho tiež nosiť v peňaženke alebo v priestore, kde uchovávate svoje peniaze.

Avanturín a znamenia v horoskope

Názov

Názov Avanturín pochádza z talianskeho slova "avventura", čo znamená "náhoda". Tento názov bol použitý pre druh skla, ktorý bol náhodne objavený talianskymi sklármi na ostrove Murano pri Benátkach okolo roku 1700. Ide o krištáľové sklo s prídavkom malých čiastočiek kovu, často medi.

Pôvod

Brazília, Rusko, Čína, Kolumbia alebo Tanzánia. Najvýznamnejšie náleziská zeleného Avanturínu sa nachádzajú v južnej Indii.

Farba

Farba Avanturínu sa mení v závislosti od prítomnosti nečistôt. Najbežnejšie je svetlo až tmavo zelená farba. Existujú však aj varianty v modrej, červenej, oranžovej, žltej a bielej farbe.