Zenzen.sk | O celestíne

Celestín

Kameň vedomia a duchovného rastu

Celestín je kryštál s veľmi vysokou vibráciou, ktorého energiu je možné cítiť jediným dotykom. Tento minerál pôsobí na aktiváciu tretieho oka a korunnej čakry, medzi ktorými vytvára čistý kanál. Jeho vibrácie sú čisté a harmonické, čo pomáha otvárať duchovné kanály a posilňovať spojenie s vyšším ja a duchovnými rovinami. Mnohí ľudia ho využívajú pri meditácii, kde pomáha k hlbšiemu sústredeniu, rozvíjaniu intuície a získavaniu duchovných inšpirácií. Vaše jedinečné psychické schopnosti sa aktivujú a pomôžu vám vidieť a pochopiť správy na oveľa vyššej energetické úrovni. Tieto správy sú tu pre vás, aby vám slúžili na vašej životnej ceste a poskytovali potrebné znamenia a informácie. Niektoré z týchto skúseností zahŕňajú astrálnu projekciu, lucidné snívanie, déjà vu a spojenie so strážnymi anjelmi. Keď prvýkrát začnete pracovať s Celestínom, okamžite si všimnete, ako živé sú vaše sny. Začnete lepšie rozumieť obrazom v snoch a ich významu. Pri meditácii a práci s Celestínom, budete mať väčšiu kontrolu nad svojimi snami a tým, čo sa v nich deje. 

Energie Celestínu tiež poskytujú upokojujúce a harmonizujúce vibrácie, ktoré sa budú šíriť do vašej aury a emocionálneho tela. Tieto energie vám poskytnú upokojenie, ktoré vám pomôže zmierniť váš vášnivý emocionálny stav, ktorý denne prežívate a skrývate.

Bude vás podnecovať, aby ste si udržali duševnú jasnosť a boli schopní nerobiť impulzívne rozhodnutia. Pomáha tiež pri komunikácii a vyjadrovaní sa, čím podporuje otvorenosť a porozumenie vo vzťahoch s ostatnými.

celestin4.jpg

Liečebné využitie

Celestín potláča bolesť rôzneho druhu, pomáha pri poruchách zraku, sluchu a posilňuje pľúca, dýchanie, kosti a kĺby. Okrem toho odstraňuje z tela jedovaté a škodlivé látky a uvoľňuje svalové napätie a kŕče. Má pozitívny vplyv aj na menštruačne problémy a problémy s trávením. 

Starostlivosť

Celestín je veľmi jemný kameň, preto ho neodporúčame umývať vo vode, aby sa zabránilo odlupovaniu malých kryštálikov. Na jeho nabíjanie je vhodné využívať mesačné svetlo alebo ho položiť na Krištáľ.

Umiestnenie

Celestín je ideálny do spálne alebo meditačnej miestnosti, aby ste mohli lepšie nasmerovať jeho energiu. Jednoduchým umiestnením väčšieho kusu Celestínu na pracovný stôl alebo do spálne môžete dosiahnuť dostatočne upokojujúce účinky na vašu myseľ a telo.

Celestín a znamenia v horoskope

Názov

Názov pochádza zo starogréckeho slova "cœlestis", čo znamená nebeský alebo božský a ktoré odkazuje na jeho modré sfarbenie.

Pôvod

Madagaskar, Spojené Štáty, Peru.

Farba

Jeho farba je číra, modrá alebo modrošedá.