Zenzen.sk | O citríne

Citrín

Kameň hojnosti a nových začiatkov

Citrín je jedným z minerálov hojnosti a blahobytu, ktorý nám pomáha pritiahnuť k sebe bohatstvo, prosperitu, úspech a všetko príjemné, čo svet ponúka. Citrín je šťastný a štedrý minerál, ktorý nám dodáva povzbudenie na podelenie sa s ostatnými ale zároveň nám pomáha žiť v hojnosti.

Citrín je vhodný minerál pre tých, ktorí potrebujú nabrať odvahu, prijať nové výzvy a uľahčiť si nové začiatky. Keď človek skutočne túži po zmene alebo fantázii, Citrín nepozná hranice. Umožnite vesmíru vypočuť si vaše ciele s pomocou každodenného kontaktu s týmto minerálom. Nejde len o premýšľanie a túžby, ale skôr o sústredenie a konanie. Zmena je niečo, čo všetci hľadáme, ale nie všetci sme skutočne pripravení na tom pracovať. 

Jedna z málo známych vlastností Citrínu je jeho hlboké spojenie s Matkou Zemou. Pri práci s týmto minerálom sa aktívne zapája naša spodná čakra, ktorá sa zakoreňuje v Matke Zemi. Počas čoho sme schopní plne absorbovať vyživujúce a omladzujúce energie, ktoré nám naša planéta ponúka. Meditovať s Citrínom sa odporúča vonku, najmä počas úsvitu alebo súmraku, keď sú energie Zeme najintenzívnejšie a ľahko dostupné. Aj keď nemáte veľké skúsenosti s meditáciou, Citrín vo vás môže prebudiť to zapálenie. Táto krásna kombinácia medzi ním a Matkou Zemou bude mať pozitívny vplyv na vašu životnú cestu.

Nakoľko sa Citrín oproti iným minerálom vyskytuje veľmi vzácne, majte sa pri kúpe na pozore. Najcennejší a najúčinnejší je priezračnej citrónovo zlatistej farby. Od nepamäti bol ctený ako kameň slnka. 

Liečebné využitie

Citrín pozitívne ovplyvňuje imunitný systém, látkovú výmenu a funkciu žliaz. Pomáha pri liečení cukrovky, žalúdočných problémoch psychosomatického charakteru (spôsobených stresom), čistí krv od jedovatých látok, podporuje tvorbu bielych krviniek a lieči horné dýchacie cesty.

Starostlivosť

Citrín čistíme pod prúdom tečúcej vlažnej vody a pri nabíjaní na priamom slnku je potrebné byť opatrný, pretože môže stratiť farbu. Alternatívne ho môžeme nabíjať na kúsku Selenitu.

Umiestnenie

Odporúča sa umiestniť do najvzdialenejšieho ľavého rohu (roh hojnosti) od vstupných dverí, aby pritiahol hojnosť do života.

Citrín a znamenia v horoskope

Názov

Názov Citrínu je odvodený od jeho charakteristickej citrónovo-žltej farby.

Pôvod

Brazília, Srí Lanka, India, Madagaskar, Rusko.

Farba

Oranžovohnedá, zlatá, žltá, žltooranžová.