Zenzen.sk | O fluorite

Fluorit

Kameň správnych rozhodnutí

Fluorit je známy svojou schopnosťou prinášať jasnosť a zlepšenie mentálneho zdravia. Je vhodným kameňom na prácu, pretože pomáha odstraňovať negatívnu energiu a podporuje rozhodovanie. Je považovaný za mocný kryštál, ktorý dokáže absorbovať negatívnu energiu vo vašej aure a mysli. Je odporúčaný pre ľudí, ktorí majú problémy s orientáciou v živote, pretože pomáha pri rozhodovaní o veciach, ktoré skutočne chcete. Pre váhy je Fluorit veľmi dôležitý minerál, ktorý môže zvýšiť sebavedomie, najmä pri rozhodnutiach ovplyvňujúcich ich budúcnosť.

Astrálna energia Fluoritu pomáha aktivovať všetky čakry a vedie k objaveniu pravého ja. Myšlienky a nápady, ktoré nás vedú k tomu, aby sme sa stali lepšími ľuďmi, sa môžu postupne meniť na realitu. Má transformačnú silu, ktorá nám pomáha prekonávať prekážky a transformovať negatívne aspekty našich životov na pozitívne. Jeho energia nás podnecuje k osobnému rastu, sebapoznaniu a sebarozvoju. Pomáha prebudiť prostredie, v ktorom sa nachádza, zvyšuje jeho vibrácie a poskytuje jasný tok myšlienok.  

Fluorit existuje vo viacerých farbách, pričom každá farba má svoj vlastný jedinečný účinok. Najcennejšie sú fialová a modrá farba, ktoré spolu s čírou farbou napomáhajú duchovnému rozvoju.

Ružový Fluorit otvorí srdce a pomôže pri sebaláske a liečení.

Čierny Fluorit je dokonalým ochrancom a čističom negatívnej energie. Jeho energie slúžia ako štít okolo vášho emocionálneho tela. Použitie spolu s čiernym Jantárom alebo čiernym Obsidiánom, pomôže čistiť energetické pole ešte intenzívnejšie.

Fialový Fluorit nalaďuje myseľ na vyššie vibrácie a umožňuje schopnosť povzniesť nášho ducha a vedomie, žehná našim túžbam a konaniu, pomáha nám naplniť osudovú úlohu na Zemi

Modrý Fluorit je známy tým, že pomáha komunikovať naše najčistejšie nápady

Bezfarebný Fluorit je intuitívny kameň a aktivátor tretieho oka, ktorý vedie k zlepšeniu psychických schopností, jeho pôsobením možno vidieť a cítiť vlastnú auru

Zelený Fluorit spája naše srdce a myseľ a prináša rovnováhu medzi emóciami a myšlienkami.

Žltý Fluorit zdieľa posvätné spojenie medzi solar plexus a čakrou tretieho oka. Toto puto vytvára cestu k sebavyjadreniu.

Liečebné využitie

Fluorit má rôzne liečebné vlastnosti v závislosti od farby: Fialový Fluorit pomáha pri bolestiach hlavy a migrénach. Modrý Fluorit slúži ako prevencia a liečba pri infekčných a chrípkových ochoreniach. Zelený Fluorit lieči astmu a alergie. Žltý Fluorit pomáha tlmiť stres a rieši žalúdočné problémy. Oranžový Fluorit aktivuje funkciu sleziny a čriev. Červený Fluorit aktivuje psychicky oslabenú potenciu. Bezfarebný Fluorit vyrovnáva duševný a citový život, uvoľňuje napätie.

Starostlivosť

Fluorit sa čistí pod prúdom vlažnej vody alebo ho môžete umiestniť cez noc do misky s vodou. Nabíjať sa odporúča na nepriamom slnku alebo počas splnu spolu s Krištáľom.

Umiestnenie

Fluorit môžeme umiestniť na pracovný stôl alebo blízko miesta, kde pracujeme. Pre upokojenie a pomoc pri rozhodovaní, môžeme držať jeho drobné kúsky v dlaniach.

Fluorit a znamenia v horoskope

Názov

Názov Fluorit pochádza z latinského slova "fluere", čo znamená tiecť.

Pôvod

Fluorit je bežne sa vyskytujúci minerál, najväčšie ložiská sa nachádzajú v Južnej Afrike, Číne, Mexiku, Mongolsku, Spojenom kráľovstve, Spojených štátoch, Kanade, Tanzánii, Rwande a Argentíne.

Farba

Môže mať rôzne farby vrátane čírej, fialovej, modrej, zelenej, žltej, ružovej a dúhovej.