Zenzen.sk | O fuchsite

Fuchsit

Kameň podpory a omladenia emocionálneho tela

fuchsit2.jpg

Fuchsit je kameň plný lásky a súcitnej energie, ktorá slúži na podporu a omladenie emocionálneho tela človeka, napĺňajúc ho láskou a súcitom voči sebe i ostatným. Tento kameň odstraňuje každodenné starosti a prináša výživné vibrácie pre telo, srdce a dušu. Jeho energia vytvára stav hlbokého uvoľnenia, ideálneho pre hlboké meditácie. Okrem upokojenia emocionálneho tela vám Fuchsit tiež poskytuje mentálnu jasnosť, aby ste sa spojili so svojím vnútorným ja, prekonali staré vzorce a presvedčenia a naučili sa pustiť to, čo už nepotrebujete, a prijať to, čo je pre vás dôležité a prináša vám radosť a naplnenie. To, že necháte prúdiť pozitívnu energiu cez svoje telo, vám výrazne pomôže na vašej ceste. 

Odporúčame ho každý deň nosiť so sebou, aby vám neustále pripomínal a poskytoval iskru motivácie na hľadanie toho, čo potrebujete v tomto svete. Fuchsit je tradičným liečiteľským kameňom, ktorý pomáha pri liečbe telesných, emocionálnych a energetických problémov.

Kombinácia Fuchsitu s Rubínom, ktorý prináša upokojujúce a omladzujúce vibrácie, vám pomáha uvedomiť si, že všetko je možné, ak nastavíte svoje srdce a myseľ.

Liečebné využitie

Pomáha udržiavať vyvážený počet bielych a červených krviniek, lieči syndróm karpálneho tunela a jeho dôsledky spojené s opakujúcim sa pohybom. Taktiež pôsobí na vyrovnávanie chrbtice a zvyšuje pohyblivosť a prispôsobivosť svalového a kostrového systému. Má prospešné účinky pri liečbe alergií a anémie spôsobených oslabeným imunitným systémom.

Starostlivosť

Fuchsit čistíme pod prúdom vlažnej vody a nabíjanie na dennom svetle alebo pomocou Krištálu.

Umiestnenie

Fuchsit sa odporúča umiestniť v spálni alebo meditačnom priestore, pretože prispieva k správnemu vedeniu a rovnováhe vo vašom živote. Taktiež je možné ho umiestniť na akékoľvek okno, aby jeho liečebná energia prenikala do celého domu.

Fuchsit a znamenia v horoskope

Názov

Jeho názov je odvodený od mena nemeckého chemika a mineralóga - Johann Nepomuk von Fuchs.

Pôvod

Fuchsit môžno nájsť po celom svete, ale najkrajšie exempláre pochádzajú z krajín ako Brazília, Južná Amerika a India. Ďalšie významné náleziska zahŕňajú Rusko, Spojené štáty americké, Nemecko, Madagaskar a Švajčiarsko.

Farba

Tento kameň je zvyčajne veľmi svetlozelený, avšak existujú aj exempláre s stredne až tmavozelenou farbou.