Zenzen.sk | O granáte

Granát

Kameň vášne, tužby a radosti

Granát je kameňom, ktorý nám pomáha aktivovať jednu z najsilnejších životných síl v ríši minerálov. Jeho čistá energia aktivuje vnútornú silu, vitalitu a zvyšuje statočnosť a sebadôveru. Keď sme spokojní so sebou, dokážeme transformovať aj najnegatívnejšie vibrácie na pozitívne. Je dôležité sústrediť sa viac na seba a svoj osobný rast. Porozumenie tomu, kým skutočne sme v tomto svete, je celoživotné učenie. Jeho energie obnovujú harmóniu v našom duchovnom tele a umožňujú nám prevziať kontrolu nad sebou samými. Počas života sa môžeme stretnúť s ľuďmi, ktorí nás chcú zmeniť a budú narúšať našu cestu na tejto planéte, Granát nám vždy pomôže nájsť správny smer.

Odporúča sa držať Granát a priamo k nemu hovoriť, čím vyjadrujeme túžbu nášho srdca. Týmto spôsobom si pripomíname naše ciele a zasievame semienko do našej mysle. Toto semienko začne kvitnúť a rásť, keď začneme konať smerom k splneniu našej túžby. Počúvaním nášho srdca a úsilím dosiahnuť to, po čom túžime, zažívame obrovskú formu vďačnosti a šťastia bez ohľadu na konečný výsledok.

Počas tejto skúsenosti sa naša mentalita môže zmeniť a začneme sa sústrediť na niečo nové, vzrušujúce a lepšie. Ak sa rozhodneme, že naša pôvodná inšpirácia sa posunula k novým cieľom, neznamená to, že sme zlyhali. Naopak, ukazuje to, že sme dosiahli úspech tým, že sme posunuli svoje vedomie na vyššiu úroveň, než sme si mysleli, že je vôbec možné. Granát je tiež známy svojou schopnosťou povzbudiť lásku a oddanosť. Má magickú moc lásky a pomáha udržiavať rovnováhu sexuálnej túžby, vášne a naprávať citovú nerovnováhu. Špeciálne červený Granát podnecuje a kontroluje vzostup kundalíni energie a zároveň zvyšuje sexuálnu potenciu. Je to kameň, ktorý podporuje pevné vzťahy a záujem o druhých.

Pyrop je najkrajší a najvzácnejší druh Granátu, a náhodou sa nazýva aj "kameň ohňa". Už od 16. storočia sa používal ako amulet proti prekliatiam. 

Liečebné využitie

Granát aktivuje organizmus, podporuje činnosť srdca, reguluje krvný obeh a tlak, a podporuje tvorbu červených krviniek. Tiež sa využívajú pri poruchách rozmnožovacích orgánov a masážou môžu zmierňovať reumatické bolesti. Využíva sa aj pri liečbe ochorení súvisiacich s nervami a kĺbmi a posilňuje ochabnuté svalstvo.

Starostlivosť

Granát čistíme pod tečúcou vlažnou vodou alebo ho môžeme nechať cez noc v miske s vodou. Nabíjanie na slnku môže trvať ľubovoľne dlho.

Umiestnenie

Odporúčame ho umiestniť do najvzdialenejšieho pravého rohu spálne, aby podporoval vášeň, alebo ho umiestniť na pracovný stôl, za účelom hojnosti.

Granát a znamenia v horoskope

Názov

Názov Granát pochádza z latinského slova "granum", čo znamená zrno (podobne ako zrno v granátovom jablku).

Pôvod

Austrália, Brazília, Česká Republika, India, JAR, Keňa, Madagaskar, Nemecko, Pakistán, Rusko, Srí Lanka, Tanzánia, USA.

Farba

Medzi najznámejšie farby Granátu patrí červená, ale existujú aj zelené a čierne varianty.