Zenzen.sk | O heliotrope - bloodstone

Heliotrop - Bloodstone

Kameň odvahy a vytrvalosti

V starom Egypte, Heliotrop symbolizoval prepojenie božského a pozemského sveta. V Indii bol považovaný za talizman, ktorý ochraňoval svojich nositeľov pred chorobami a nepriateľmi. V stredoveku bol odporúčaný ako ochrana pred otravami a parazitmi v tele. 

Heliotrop, tiež známy ako Krvavý kameň, podporuje prebudenie a aktiváciu vnútornej sily a energie. Pomáha nám objaviť a rozvíjať naše skryté schopnosti, náš potenciál, vôľu a odvahu, ktoré sú často skryté pod vrstvou strachu. Podporuje nás v prekonaní strachov a obáv a prijímaní nových výziev a riskovaní pre osobný rast. 

Tento minerál je schopný čistiť negatívne energie a transformovať ich na pozitívne. Pomáha nám prerušiť nekonečné monotónne cykly a zvyky tým, že podporuje naše úsilie stať sa tým, kým naozaj chceme byť. Heliotrop nám pripomína, že sme jediní sudcovia našich myšlienok a činov a napomáha nám udržať si pozitívny a harmonický duševný stav. O tom, akým smerom sa v tomto živote vyberiete, rozhodujete len vy. Heliotrop nám poskytuje potrebnú sebadôveru, silu, odvahu a motiváciu prekonávať ťažké časy, odstraňovať bloky, ktoré nás držia uviaznutých a vytvorili si jasnú cestu vpred.

Tento minerál tiež pomáha pri manifestácii našich podvedomých predstáv do reality. Je tiež veľmi upokojujúci a uzemňujúci, čo ho robí cenným spojencom v ťažkých situáciách. Podporuje prítomnosť a vytrvalosť pri dosahovaní cieľa, aj keď cesta je náročná. Umožňuje nám vytvárať stabilitu a rovnováhu v našom duchovnom raste.

Liečebné využitie

Heliotrop je známy svojou schopnosťou čistiť krv a odstraňovať toxíny a nečistoty, čím posilňuje celý organizmus a podporuje imunitný systém. Je užitočný pri problémoch s tráviacim systémom, chudokrvnosťou, krvácaním a hemoroidami. Jeho položením na oblasť pupku a solaru plexus zlepšuje funkciu žalúdka, čriev, žlčníka a pečene. Pomáha pri akútnych infekčných a zápalových ochoreniach.

Starostlivosť

Heliotrop čistíme pod prúdom vlažnej vody a nakoľko Heliotropu priame slnko prospieva, môžeme ho pod nim nabíjať ľubovoľne dlho.

Umiestnenie

Ak chcete dosiahnuť pokojný spánok, môžete umiestniť Heliotrop vedľa postele alebo nosiť malý kúsok so sebou, napríklad v kabelke alebo vrecku.

Heliotrop a znamenia v horoskope

Názov

Názov Heliotrop pochádza zo starogréčtiny "heliou tropai" a znamená slnovrat.

Pôvod

Heliotrop je možné nájsť v rôznych častiach sveta, primárne je to však Austrália, Brazília, Čína, Rusko, India alebo Madagaskar.

Farba

Červeno-zelená.