Zenzen.sk | O hematite

Hematit

Kameň uzemnenia

Hematit bol už od čias Babylonu uctievaný ako talizman šťastia a úspechu. V starom Egypte sa kúsok Hematitu ukladal pod hlavu zosnulých, aby im uľahčil prechod do posmrtného života, a neskôr slúžil ako ochrana pred nebezpečenstvom a urieknutím. V stredoveku bol Hematit ľahko spracovateľný, a preto sa často používal pri výrobe pečatných prsteňov, náramkov a iných šperkov.

Hematit je jedným z najúčinnejších uzemňovacích kameňov v ríši minerálov, ktorý nám pomáha zakoreniť naše telo a myseľ späť na zem a do prítomného okamihu. Tento minerál nám pomáha sústrediť naše myšlienky a činy na to, čo je pre nás dôležité, a usmerňuje nás správnym smerom. Pomáha nám eliminovať rušivé myšlienky a rozptýlenie, čo nám umožňuje lepšie sa sústrediť na úlohy, projekty a ciele. Jeho príťažlivosť je podobná magnetu. Hematit neustále odstraňuje nadbytočnú energiu z nášho prostredia a umožňujúc nám ju využiť pre naše najlepšie záujmy. Pomáha nám premeniť negatívne myšlienky, pocity a vzorce správania na pozitívne a konštruktívne. Zostať prítomným sa niekedy javí ako výzva, a neustále sledovanie telefónu poukazuje na to, že naša myseľ hľadá únik niekam inde. S pomocou Hematitu môžeme posilniť svoju koreňovú čakru a udržať si pozornosť na aktuálnej úlohe, uvedomiac si, že všetko, čo si želáme, je dosiahnuteľné.

Venujte si každý deň chvíľku na prácu s Hematitom, aby ste zharmonizovali svoju energiu. Podľa tradícií je spolu s Ruženínom účinným prostriedkom proti nespavosti.

Liečebné využitie

Hematit podporuje tvorbu červených krviniek, ktoré zásobujú bunky kyslíkom. Aktivuje krvný obeh a srdce, posilňuje pľúca, pečeň a slezinu. Pomáha pri nepravidelnej menštruácii a zmiernení súvisiacich bolestí. Je tiež odporúčaný pri zastavení krvácania a krvných zrazeninách.

Starostlivosť

Čistí sa krátkym opláchnutím pod tečúcou vodou a môže byť nabíjaný na priamom slnečnom svetle ľubovoľne dlho.

Umiestnenie

Hematit sa odporúča sa umiestniť do najbližšieho ľavého rohu pri vstupe do miestnosti, alebo do miestnosti, kde študujete a pracujete, aby absorboval negatívnu energiu. Môžete ho tiež nosiť so sebou. Pri relaxácii a uvoľňovaní sa po náročnom dni je vhodné ho mať ho vedľa seba pri kúpeli.

Hematit a znamenia v horoskope

Názov

Názov Hematitu pochádza z gréckeho slova "haema", čo znamená krv.

Pôvod

Austrália, Brazília, Čile, Kanada a Spojené štáty.

Farba

Hematit môže mať čiernu, hnedú alebo sivú farbu.