Zenzen.sk | O kalcite

Oranžový Kalcit

Kameň tvorivej a sexuálnej energie

Oranžový Kalcit je dokonalý kameň, ktorý sa používa na odomknutie a uvoľnenie tvorivých a sexuálnych energií. Je jedným z mála kameňov, ktoré pomáhajú cirkulovať tieto energie po celom tele a v prípade potreby pomáhajú odstraňovať určité blokády. Keď naša sexuálna energia voľne prúdi, cítime sa s sebou pohodlnejšie. To zvyčajne vedie k zvýšeniu sebavedomia a sebaúcty. Pomáha rozvinúť a uvoľniť tvorivý potenciál a podporuje vývoj nových nápadov, inovácie a originálnosť.

Všetkým ženám, ktoré sa snažia otehotnieť, odporúčame nosiť so sebou kúsok oranžového Kalcitu. Nielenže tento kameň otvára sexuálnu energiu, ale je tiež známe, že zvyšuje plodnosť. Ak sa niekto rozhodne meditovať s týmto kameňom zo sexuálnych dôvodov, odporúčame umiestniť ho okolo oblasti slabín. Čoskoro si začnete uvedomovať, že sa v tejto oblasti cítite sebavedomejšie. Postupom času sa naučíte prijať svoju sexualitu a záujmy bez váhania, či to, čo robíte, je v poriadku. Keď prijmete svoju sexualitu, čoskoro budete mať viac príležitostí ju prejaviť. Kalcit pomáha pri prekonávaní sexuálnych tráum a zranení a umožňuje väčšiu slobodu a pohodlie vo vlastnej sexualite.

Na zvýšenie sexuálnej túžby a úrovne plodnosti odporúčame v kombinácii s oranžovým Kalcitom používať Shiva Lingam, ktorý so sebou prináša polaritu určitých energií, ako je mužská/ženská a fyzická/duchovná. Hovorí sa, že protiklady sa priťahujú a v tomto prípade je to pravda! Keď sa vystavíte energiám opačného pohlavia prostredníctvom kameňa, bude príjemnejšie prijímať tieto energie, pokiaľ ide o fyzickú osobu. Jednoduché umiestnenie Shiva Lingamu vedľa vášho Kalcitu počas meditácie výrazne ovplyvní váš sexuálny život a sexuálne túžby.

Okrem spomínaného oranžového Kalcitu, poznáme tiež modrý, zelený, biely, žltý a ružový. V závislosti od farby sa ich vlastnosti môžu líšiť.

Liečebné využitie

Oranžový Kalcit pozitívne pôsobí na tráviaci systém. Znižuje náchylnosť k nevoľnosti, zvracaniu a tlmi pocity prejedenia. Umierňuje kŕče a podporuje liečbu kostných ochorení. Žltý Kalcit podporuje nervový systém a látkovú výmenu v tele. Zelený Kalcit reguluje rytmus srdca, krvný tlak, zrážanie teploty a lieči popáleniny. Zabraňuje nadmernému poteniu. Modrý Kalcit má pozitívny vplyv na kosti, pleť, zubnú sklovinu a tiež má liečivé účinky na štítnu žľazu. Biely Kalcit posilňuje kosti a pomáha pri liečbe chorôb kostí, má pozitívne účinky na pleť a aktivuje imunitný systém. Umierňuje žalúdočné problémy a zlepšuje zrážanlivosť krvi. Ružový Kalcit podporuje trávenie, obranyschopnosť a látkovú výmenu. Najviac ho oceníte pri psychosomatických ochoreniach.

Starostlivosť

Kalcit opláchneme pod tečúcou vlažnou vodou a následne ho nabíjame 2 hodiny na drúze Krištáľu na prirodzenom svetle mimo priameho slnečného žiarenia.

Umiestnenie

Pre zvýšenie kreativity ho odporúčame umiestniť do meditačnej miestnosti alebo na pracovné miesto.

Kalcit a znamenia v horoskope

Názov

Názov je odvodený z latinského slova "calx" - vápno.

Pôvod

Kalcit je všeobecne bežne vyskytujúci sa minerál, a jeho náleziská sa môžu jemne líšiť v závislosti od farby. Významné lokality nálezu zahŕňajú Mexiko, Kanadu, Južnú Ameriku, Island, Indonéziu a Maroko.

Farba

Oranžová ale poznáme aj žltý, zelený, modrý, biely alebo ružový Kalcit.