Zenzen.sk | O karneole

Karneol

Kameň životnej - sexuálnej energie

Karneol je kľúčom k takmer okamžitému prístupu k našej životnej sexuálnej energii. Táto energia je umiestnená v oblasti slabín a je zodpovedná za zázrak stvorenia života. Jej vplyv a význam sa však neobmedzujú len na fyzický akt. Karneol vám umožňuje využívať túto energiu a smerovať ju do vecí, ktoré sú pre vás najdôležitejšie. Existuje mnoho príkladov v dejinách, kedy veľkí učenci a myslitelia využívali sexuálnu energiu na tvorbu myšlienok, ktoré zmenili život. Karneol pomáha posilniť proces transmutácie a prejaviť svoje sny a túžby. Pri meditácii s týmto minerálom ho umiestnite priamo nad oblasť slabín, aby ste posilnili a zvýšili tok energie prichádzajúcej z tejto posvätnej čakry.

Pri práci s Karneolom si dovoľte, aby cez vás prechádzali farby, detaily a symbolika.

Neskôr ich môžete ľahko vyjadriť na plátne, cez hudbu, umenie, šport alebo hocičo, čo prináša pozitívnu energiu do sveta. Karneol je skutočná definícia tvorivosti a stvorenia. 

Umiestnením Karneolu do pracovných priestorov, kde vy alebo váš tím spájate nápady a premieňate ich na realitu, pomôže vám stimulovať vaše tvorivé centrum. Podporuje kreativitu a prebúdza vnútorné dieťa v nás. Táto nevinná bytosť nesie energiu životnej sily, ktorá je schopná priniesť na svet všetko, o čom sníva.

Karneol pomáha vyrovnať sa s priebehom životného cyklu a zmierniť strach zo smrti. V staroveku sa používal na ochranu zosnulých na ich ceste do posmrtného života. Karneol dodáva odvahu, pozitívny pohľad na život a zaháňa apatiu.

Liečebné využitie

Karneol pomáha pri kŕčových žilách, otravách krvi, vonkajšom krvácaní, reumatizme a stabilizuje krvný obeh. Má pozitívny vplyv na riadenie a spracovanie potravy. Pomáha pri liečbe chorôb obličiek a močového ústrojenstva.

Starostlivosť

Na čistenie Karneolu používajte tečúcu vlažnú vodu alebo ho môžete umiestniť cez noc do misky s vodou spolu s Krištáľom. Pre nabíjanie Karneolu ho často a čo najdlhšie vystavujte priamemu slnku.

Umiestnenie

Počas meditácie ho umiestnite v okolí slabiná, aby podporil sexuálnu energiu. Karneol je úžasný minerál, ktorý prináša silu, energiu a podporuje domácnosť. Pre okamžité pocítenie tejto energie pri príchode domov ho umiestnite ku vchodovým dverám.

Karneol a znamenia v horoskope

Názov

Názov Karneolu vznikol z latinského slova "caro", čo znamená mäso.

Pôvod

Karneol sa vyskytuje najmä v Brazílii, Uruguaji, Madagaskare, Egypte, Rusku a Indii.

Farba

Červená, oranžová alebo žltá farba.