Zenzen.sk | O krištáli

Krištáľ

Kameň duchovného poznania a čistoty

shutterstock_2271084335.jpg

Krištáľ je jedným z najznámejších a najobľúbenejších liečivých kameňov. Je to číry a bezfarebný kameň, ktorý má výnimočné energetické vlastnosti a je považovaný za univerzálny liečivý kameň, schopný posilňovať a harmonizovať energiu.

Šamani v Austrálii a na Novej Guinei s jeho pomocou privolávali dážď, Tibetania ho dodnes používajú ako liek na otvorené rany. Japoncom symbolizuje trpezlivosť, múdrosť a dokonalosť. Americkým Indiánom je prostredníkom pri komunikácii s duchovným svetom. Starovekí Rimania ho poznali ako liek proti horúčkam a bolestiam. V Budhizme patrí medzi sedem drahocenností ako kameň duchovného poznania. V Kresťanstve symbolizuje čisté božie svetlo. Celé stáročia bol považovaný za účinný talizman s tajomnými magickými schopnosťami. Ľudia všetkých kultúr a náboženstiev ho uctievali a všestranne ho používali. Krištáľ zosobňuje aspekt čistoty vo všetkých rovinách a formách.

Krištáľ prepojuje našu dušu s večnosťou Vesmíru, spojuje nás s pôvodnou energiou a božským svetlom v nás, ktoré je stále prítomné, ale my ho často necítime kvôli blokom a presvedčeniam, ktoré sme si vytvorili. Krištáľ zároveň chráni a čistí našu auru, odstraňuje bloky, ktoré bránia prúdeniu energií, presvetľuje naše myšlienky, pocity a nabíja nás novou životnou energiou. Je považovaný za najsilnejší kameň v minerálnej ríši a pomáha nám objaviť našu pravú identitu, vidieť samých seba takých, akí sme skutočne, a ukazuje nám cestu k osvieteniu. Pomáha nám otvoriť sa vyššiemu vedomiu, intuitívnym informáciám a duchovným vedeniu. Jeho energia nám umožňuje vnímať hlbšie rozmery reality a pripojiť sa k vyšším duchovným sféram.

Pomáha nám uvoľňovať karmické zaťaženie z minulých životov, s jeho pomocou môžeme lepšie rozpoznať a následne vyriešiť každý blok, ktorý nám bráni v tomto procese.

Bohatá drúza Krištáľu by nemala chýbať v žiadnom príbytku, kde pôsobí ako harmonický prvok ovplyvňujúci medziľudské vzťahy v rodine. Spolu s Ruženínom pôsobia ako ochrana pred elektrickým smogom a žiarením. Vyrovnáva a neutralizuje patogénne zóny.

Liečebné využitie

Krištáľ je najdokonalejší liečivý kameň, má neobyčajnú a univerzálnu vlastnosť, že ho je možné použiť vo všetkých energetických centrách tela a proti všetkým bolestiam. Pozitívne pôsobí na funkciu štítnej žľazy, srdce, krvný obeh, pľúca a zažívacie ústrojenstvo. Pomáha pri nevoľnostiach, závratoch, bolestiach hlavy a migrénach. Podporuje činnosť imunitného systému a uvádza telo do rovnováhy.

Starostlivosť

Dôkladnú očistu je možné vykonať cez noc v miske s vodou alebo niekoľko minút pod tečúcou vodou. Niekedy sa odporúča položiť Krištáľ na Hematit, aby sa vybil, a následne ho môžeme nabíjať na priamom slnku ľubovoľne dlhú dobu. Je dôležité si uvedomiť, že krištáľ čistí a energeticky dobíja ostatné kamene. Aj keď je kúsok len pasívne uložený, môže pritiahnuť nežiaduce negatívne energie, preto ho odporúčame čistiť častejšie.

Umiestnenie

Vďaka jeho univerzálnym účinkom a na zosilnenie akejkoľvek energie iných minerálov je možné ho umiestniť hocikde do priestoru.

Krištáľ a znamenia v horoskope

Kozoro%C5%BEec.png Lev.png Vodn%C3%A1r.png

Názov

Názov Krištáľ pochádza z gréckeho slova "kristallos", čo znamená ľad. V starom Grécku sa verilo, že ide o skamenelý ľad svätých vôd, ktorý sa neroztopí ani v najsilnejšom teple. 

Pôvod

Možno ho nájsť v každej krajine na svete s dôležitými komerčnými ložiskami v Brazílii, Číne, Južnej Afrike, na Madagaskare, v Austrálii, Kanade, Spojených štátoch, Mexiku, Spojenom kráľovstve a Rusku.

Farba

Jeho farba je biela, číra až bezfarebná.

kristal2.jpg