Zenzen.sk | O kyanite

Kyanit

Kameň snov, odkazov a komunikácie

Modrý Kyanit je vynikajúci pomocník pri meditáciách, uľahčuje prístup k mysli a pomáha rozvíjať jedinečné psychické schopnosti. Pomáha prepojiť tretie oko a korunnú čakru, čo umožňuje získať pochopenie a porozumenie vedomosti na rôznych frekvenciách a úrovniach. Najjednoduchší spôsob, ako využiť silu tohto minerálu, je umiestniť kúsok vedľa postele alebo priamo na tretie oko pred spaním. Počas spánku vaša myseľ tvorí vlastnú realitu a snaží sa rozlúštiť a pochopiť sny a vizionárske detaily, ktoré vám prichádzajú. Tieto sny môžu pochádzať priamo od duchovných sprievodcov alebo strážnych anjelov a môžu niesť dôležité posolstvá. Ak sa cítite neistí, snažte sa pozrieť na svoje sny a nájsť v nich odpovede na svoje problémy.  Jeho energia môže pomôcť posilniť spojenie s týmito bytosťami a uľahčiť komunikáciu s nimi.

Okrem dekódovania snov je modrý Kyanit tiež veľmi užitočný pri precvičovaní astrálneho cestovania. Pomáha naladiť sa na sféry mimo vášho bežného vedomia. Modrý Kyanit energiu nielen absorbuje, ale aj ju uzemňuje, čo je prospešné pri akejkoľvek duchovnej práci na Zemi.

Modrý Kyanit často spolupracuje s Krištáľom, čo zosilňuje jeho účinky. Krištáľ je prírodným zosilňovačom a zvýrazní všetky vlastnosti, ktoré modrý Kyanit vyžaruje.

Okrem najznámejšej modrej odrody existujú aj čierne, zelené, žlté a oranžové varianty modrého Kyanitu.

Liečebné využitie

Modrý Kyanit pomáha liečiť svalové poruchy, horúčku, urogenitálny systém, nadobličky, krk a mozog. Je prírodným prostriedkom proti bolesti, znižuje krvný tlak a lieči infekcie. Tiež odstraňuje prebytočnú telesnú hmotnosť, pomáha zlepšovať motorické reakcie tela, podporuje činnosť mozgu a udržuje rovnováhu medzi energiami jin a jang. Má tiež posilňujúci účinok na hlas, a pomáha pri liečbe problémov s krkom a hlasivkami.

Starostlivosť

Podobne ako ostatné druhy Kyanitu, aj modrý Kyanit má pasívnu schopnosť neuchovávať negatívnu energiu a nepotrebuje čistenie. Tento kameň nepohlcuje žiadne negatívne energie a je skvelým nástrojom pre každého liečiteľa.

Umiestnenie

Môžete ho držať v ruke na rozptýlenie starostí a zahnanie obáv. Odporúča sa tiež umiestniť ho do spálne pre upokojenie a podporu snov.

Kyanit a znamenia v horoskope

Názov

Názov Kyanit pochádza z gréckeho slova znamenajúceho "tmavo modrá".

Pôvod

Modrý Kyanit je možné nájsť po celom svete, hlavne v Brazílii, Barme, Mexiku, Južnej Afrike, Namíbii a Keni.

Farba

Jeho farba sa pohybuje od veľmi svetlej baby modrej až po tmavú indigovú, pripomínajúcu jemnú čiernu. Okrem toho existujú aj čierne, zelené, oranžové, žlté a biele Kyanity.