Zenzen.sk | O labradorite

Labradorit

Kameň premeny a podpory duchovného rastu

Labradorit využíva skutočný potenciál našej vlastnej transformačnej sily. Ak zvyknete pociťovať úzkosť alebo neustále o sebe pochybujete, mali by ste sa obrátiť na Labradorit. Ak prežívate úzkostný záchvat, odporúčame vám držať alebo trieť kúsok Labradoritu, aby ste si pripomenuli, že máte schopnosť vyriešiť akúkoľvek situáciu. Niekedy je ťažké si uvedomiť, aká silná je naša myseľ. Tak ako sa vieme vysporiadať s každou situáciou, vieme sa tiež upokojiť. Sme tvorcami svojho vlastného osudu, tak prečo by sme sa nemali považovať za hodných šťastia, lásky a radosti.

Labradorit je spojený s transformáciou a osobným rastom. Pomáha nám prekonať obmedzujúce presvedčenia a negatívne vzorce správania. Podporuje prechod zo starých vzorcov do nových, lepších a autentickejších verzií nás samých. Často rýchlo súdime a nálepkujeme seba aj ostatných okolo nás. Stáva sa čoraz ťažšie hovoriť pozitívne o sebe a o tom, čo môžeme ponúknuť svetu. Labradorit zmierňuje negatívne aspekty osobnosti a redukuje impulzívnosť a bezohľadnosť. Nájsť svetlo, ktoré máme v sebe všetci, môže byť ťažké, a vyžaduje si to pozerať správnym smetom. Keď uvidíte ten záblesk a svetlo, rýchlo si uvedomíte svoj skutočný potenciál. To je krásne prirovnanie k tomu, čo Labradorit fyzicky aj energeticky ponúka. Pripomína nám, že musíme len správne pozerať na seba a na ostatných, aby sme videli našu skutočnú vnútornú silu a potenciál. Ak sa ocitnete v situácii, keď potrebujete fyzickú aj duchovnú ochranu, Labradorit vám pomôže svojou bariérou luminiscenčného svetla. Bez ohľadu na veľkosť Labradoritu, jeho energia vám vždy pripomenie vašu skutočnú, vyžarujúcu silu. 

Najvýznamnejšou pomocou Labradoritu je jeho schopnosť stabilizovať vašu auru, ktorá vás chráni pred nepriaznivými vplyvmi okolia a dáva ostatným na vedomie, ako sa k vám majú správať. Vaša aura vzbudzuje v ostatných určité pocity, na základe ktorých podvedome reagujú a správajú sa.

Liečebné využitie

Zmierňuje pocity chladu a preventívne nás chráni pred nachladnutím. Tíši bolesti chrbtice a kostí, znižuje vysoký krvný tlak, stabilizuje tep srdca a podporuje proces samoliečenia celého organizmu.

Starostlivosť

Labradorit je potrebné čistiť pod prúdom vlažnej vody. Nakoľko je citlivý na prudké zmeny teploty, odporúčame ho nabíjať na priamom slnku tak isto vo vode aspoň hodinu.

Umiestnenie

Labradorit odporúčame umiestniť blízko miesta, kde meditujete, aby podporoval váš duchovný rast. Pre dostatok inšpirácie ho môžete umiestniť aj do pracovne a rozmiestniť malé kúsky okolo domu na pripomenutie si vlastnej sily.

Labradorit a znamenia v horoskope

Názov

Názov tohto kameňa vznikol podľa lokality na polostrove Labrador, kde bol v roku 1770 prvýkrát objavený. Spektrolit dostal názov podľa spektra, rozkladu svetla.

Pôvod

USA, Kanada, Madagaskar, Rusko, Nórsko, Taliansko a Spojené kráľovstvo. Najkrajšie a najčistejšie Labradority pochádzajú z náleziska na Madagaskare. V Fínsku bola objavená variácia Labradoritu, ktorá zobrazuje celé farebné spektrum. Táto špeciálna odroda dostala názov Spektrolit.

Farba

Labradorit je známy svojou fatamorgánou farieb a prejavom labradorecencie. Jeho záblesk farieb môže obsahovať modrú, zelenú, žltú, oranžovú, červenú a dokonca aj fialovú. Na rozdiel od väčšiny kameňov farba Labradoritu nepochádza zo svetla odrazeného od povrchu tohto minerálu. Namiesto toho je spektrum farieb, ktoré vidíte, spôsobené svetlom odrážajúcim sa od zdvojeného povrchu v kameni. Rozdiel vo farbách závisí od typu zdvojeného povrchu, od ktorého sa svetlo láme.