Zenzen.sk | O lapis lazuli

Lapis Lazuli

Kameň múdrosti a komunikačných schopností

Lapis Lazuli bol od nepamäti spracovávaný rôznymi kultúrami na výrobu šperkov, amuletov a dekoratívnych predmetov, symbolizujúcich moc a bohatstvo. Prášok z tohto minerálu bol spolu s voskom a olejom používaný ako vzácne farbivo. V súčasnosti je uznávaný ako kameň priateľstva, múdrosti, lásky a komunikácie. Lazuritové kryštály sú vzácne, drahocenné a veľmi účinné. Je to minerál, ktorý posilňuje komunikačné schopnosti medzi mysľou, hrdlom a srdcom. Lapis Lazuli podporuje zvýšený intelekt, vnútorné vízie a rozšírenú mentálnu kapacitu.

Po celé veky bol tento minerál považovaný za kráľovský kameň medzi mocnými kráľmi, kráľovnami, vojvodami a faraónmi. Jeho popularita spočívala v jeho nevyužitej sile. Títo jedinci si tajne uvedomovali, aký silný vplyv môže Lapis Lazuli mať na myseľ a mozog. Prostredníctvom hlbokej meditácie boli schopní porozumieť svojim myšlienkam a jednať na základe vedomostí, ktoré im tento minerál pomohol nadobudnúť. Lapis Lazuli rozvíja vnímanie a intuíciu, umožňuje hlbšie porozumieť svojmu vnútornému hlasu a nasledovať svoju intuíciu.

Lazurit, hlavná minerálna zložka Lapisu Lazuli, je kameň s vysokou vibráciou. Otvára naše tretie oko, podporuje vzostup, vyššie poznanie a hľadanie pravdy. Tieto vlastnosti v kombinácii s inými minerálnymi ako je Pyrit, Kalcit a Sodalit, nám pomáhajú objaviť rôzne aspekty nášho bytia. Pyritové inklúzie v Lazurite pomáhajú spracovať myšlienky a pretaviť ich do reality. Kalcit v Lapise nám pomáha prebudiť mystické energie, ktoré v nás spia. Sodalit posilňuje našu mentálnu perspektívu a poskytuje skutočné porozumenie prepojenia našich myšlienok s naším emocionálnym telom. Myšlienky majú silnú vibráciu, ktorú neustále vysielame, až keď pochopíme odkiaľ prichádzajú, môžeme ich začať ovládať.

Liečebné využitie

Lapis Lazuli má významný vplyv aj v oblasti zdravia. Pomáha zmierňovať opuchy a kŕče. Reguluje krvný obeh a funkciu štítnej žľazy. Má prospešné účinky pri teplote, zápaloch priedušiek a bolestiach počas menštruácie. Pomáha tiež zmierňovať depresiu a bolesti hlavy spojené s nervozitou a vyčerpaním. Je známy aj ako prostriedok prevencie proti infarktu, mŕtvici a vzniku nádorových ochorení.

Starostlivosť

Lapis Lazuli by mal byť dôkladne vyčistený po každom použití pod tečúcou vodou alebo v miske s vodou, položenej na Krištáli. Nabíja sa len krátko na priamom slnku.

Umiestnenie

Odporúča sa nosiť ako šperk, aby poskytoval ochranu pred psychickými útokmi. Počas meditácie by mal byť umiestnený na krčnej čakre alebo treťom oku pre lepšiu komunikáciu a spojenie s podvedomím.

Lapis Lazuli a znamenia v horoskope

Názov

Jeho názov vznikol z latinského slova "lapis" - kameň a arabského slova "azul" - nebo.

Pôvod

Mjanmarsko, Čile, India, Rusko, Pakistan.

Farba

Tmavo modrá s bielo-zlatými škvrnami.