Zenzen.sk | O lepidolite

Lepidolit

Kameň duševného pokoja

Lepidolit má upokojujúce a zmierňujúce vlastnosti, ktoré môžu ovplyvniť vaše emocionálne telo, liečiť bolesti, traumy a udržať váš duševný stav v pokoji. Keď držíme tento kameň alebo sa s ním spájame, aktivujú sa a zarovnajú všetky naše čakry.  Lepidolit symbolizuje myšlienku osobného rastu, ktorý nám umožňuje otvoriť sa svetu okolo nás. Aj keď je hľadanie šťastia v sebe niekedy náročné, Lepidolit nám pripomína, že musíme niekde začať. Je bežne nazývaný „kameňom naštartovania“, pretože nás prebúdza a dodáva nám životnú energiu.

Aj keď tento minerál rezonuje so všetkými našimi čakrami, špeciálne ale spája systémy tretieho oka, korunnej a srdcovej čakry. S Lepidolitom začnete viac vnímať svoje potlačené emócie a tiež si uvedomíme, že začneme mať viac fyzických zážitkov. Pomáha nám prehlbovať naše vnímanie a pripúšťať si a zachytávať jemné symbolické obrazy a signály okolo nás. Nebojte sa, ak zažijete Deja Vu! Dôverujte sebe, svojej intuícii a energiám Lepidolitu, ktoré vám pomôžu prejsť touto neustále sa meniacou cestou.

Odporúčame rodičom s novorodencami umiestniť veľký kus Lepidolitu do detskej izby. Jeho upokojujúce energie majú špeciálny vzťah s mladými dušami a sú zamerané na lásku a výchovu. Deti často plačú, pretože nemajú dostatok informácií o svojom okolí. My ľudia máme vo zvyku niesť si tieto negatívne emócie so sebou už od narodenia, a ak ich neovládame, môže to viesť k problémom v neskoršom veku.

Liečebné využitie

Na fyzickej úrovni sa verí, že Lepidolit má upokojujúcu energiu pre tých, ktorí trpia posttraumatickou stresovou poruchou. Môže tiež byť prospešný pre deti s hyperaktivitou alebo ADHD a pomáha pri poruchách spánku.

Starostlivosť

Lepidolit sa neodporúča umývať vo vode a je najlepšie ho nabíjať na nepriamom slnečnom svetle alebo za svitu mesiaca počas splnu.

Umiestnenie

Lepidolit možete umiestniť do akéhokoľvek priestoru, ktorý potrebujete energeticky vyčistiť, alebo do severných rohov domova na podporu objavovania a naštartovania nových začiatkov.  Veľký kus Lepidolitu sa odporúča umiestniť do detskej izby.

Lepidolit a znamenia v horoskope

Názov

Názov Lepidolit pochádza z gréckych slov "lepidos" - merítko a "lithos" - kameň.

Pôvod

Tento kryštál možno nájsť po celom svete, najmä však v Brazílii, Madagaskare, Austrálii, Rusku, Japonsku, Kanade, Spojenom kráľovstve, Mexiku a Spojených štátoch.

Farba

Fialová a ružová.