Zenzen.sk | O magnezite

Magnezit - Howlit

Kameň emocionálneho liečenia

Magnezit je minerál, ktorý obsahuje vibrácie priamo rezonujúce s koreňovou a korunnou čakrou. Táto jedinečná kombinácia Magnezitu umožňuje otvárať brány na opačných bodoch éterického tela. Týmto spôsobom sa vaša koreňová čakra plne prepojí s Matkou Zemou a všetkou energiou, ktorú ponúka, zatiaľ čo zostávate v priamom kontakte so svojím vyšším Ja. Toto spojenie, ktoré sa deje súčasne, je extrémne zriedkavé. Energie Magnezitu sú veľmi silné a už pri prvom kontakte s majiteľom. Okamžite pocítite pokojnú energiu, ktorá uvoľní tú zbytočnú "váhu" z vašich pliec. Týmto spôsobom sa vaša sebadôvera začne zvyšovať a prebúdzať vaša vnútorná sila. Magnezit nám pripomína našu silu a nabáda nás, aby sme túto energiu používali, smerovali a využívali pre naše seba-liečenie. Tento minerál je tu, aby vyživoval a osvetľoval naše éterické telo a zároveň nám ukazoval schopnosti, ktoré naša duša môže priniesť na túto planétu. Je spojený aj so sférou múdrosti. Poskytuje prístup k hlbokým vedomostiam a poznaniu, a umožňuje nám lepšie porozumieť životným lekciám a skúsenostiam. Jeho energie nás podporujú v našom duchovnom raste a otvárajú cestu k pochopeniu a múdrosti.

Často sa nehovorí o tom, že Magnezit má aj schopnosť pomôcť človeku úplne sa uzdraviť z traumy, smútku, úzkosti a depresie. V časoch núdze uzemňuje našu energiu a pomáha našej mysli zachovať si jasnosť. Odporúča sa nosiť kúsok Magnezitu každý deň pri sebe a čerpať z jeho energie vždy, keď je to potrebné. Je to emocionálny talizman, ktorý nám ukazuje, že rast a nový život sú možné bez ohľadu na bolesť, ktorú sme prežili. Psychicky posilňuje našu vôľu a pomáha nám zbaviť sa závislostí a všetkého, čo ohrozuje naše zdravie a zaťažuje náš organizmus. Učí nás milovať, pretože až vtedy máme správne predpoklady prejaviť lásku voči všetkému živému aj neživému okolo nás.

Liečebné využitie

Magnezit pomáha organizmu pri vylučovaní škodlivých látok a nečistôt, čím čistí a uzdravuje celý organizmus. Odporúča sa pri neuralgických bolestiach hlavy, žalúdka, zubov, chrbta, zápale dutín, svalových napätiach, kŕčových žilách. Znižuje hladinu cholesterolu v krvi a podporuje funkciu štítnej žľazy. Má tiež preventívny účinok proti srdcovým príhodám.

Starostlivosť

Čistíme ho pod prúdom vlažnej vody alebo ho môžeme nechať cez noc v miske spolu s Krištáľom. Nabíjame ho opäť spolu s Krištáľom pri splne alebo ho necháme asi hodinu na priamom slnku.

Umiestnenie

Magnezit je vhodné umiestniť na nočný stolík alebo pod vankúš, aby nám pomohol zbaviť sa stresu, napätia a starostí. Je tiež vhodné ho umiestniť blízko vchodových dverí, aby sme hneď po vstupe do domu získali pocit pokoja.

Magnezit a znamenia v horoskope

Názov

Jeho názov je odvodený od prvku v tomto mineráli - magnézia a jeho náleziska v severnej oblasti Grécka - Magnesia.

Pôvod

Nemecko, Poľsko, Brazília, Srbsko, Turecko, Kalifornia a Nevada.

Farba

Biela a sivá.