Zenzen.sk | O malachite

Malachit

Kameň ochrany a zmeny

Už od antických čias bol Malachit považovaný za typický ženský kameň kvôli svojej farbe, ktorá symbolizovala ženskú zmyselnosť a zvodnosť. V starom Egypte bol považovaný zase za kameň nádeje a dôvery.

Malachit je dôležitým minerálom na ochranu pred negatívnymi energiami. Napĺňa naše aurické pole pozitívnou energiou a súčasne vytláča negatívnu. Malachit je známy tým, že okolo človeka vytvára "plášť neviditeľnosti", čo umožňuje vyhnúť sa konfrontáciám a znižuje náchylnosť na negatívne energie. Tento kameň tiež pomáha udržiavať emocionálnu rovnováhu, najmä v situáciách, keď na nás ľudia okolo prenášajú svoje problémy. Malachit poskytuje silu vôle čeliť a prekonať akékoľvek emocionálne a fyzické blokády, ktoré sa vyskytujú v našom živote. Pomáha aj ľuďom, ktorí majú nedostatok sebadôvery a zodpovednosti. Tento minerál je nevyhnutný pre každého, kto pracuje na svojom duchovnom rozvoji. Malachit otvára srdce a umožňuje dosiahnuť rovnováhu na všetkých úrovniach.

Je tiež považovaný za kameň kreativity a zmeny. Pomáha nám odstrániť vzory a bloky, ktoré nám bránia intenzívne a plnohodnotne prežívať život v celej jeho rozmanitosti a kráse. Učí nás, že sme si sami tvorcami života na Zemi. 

Malachit skvele spolupracuje s inými minerálmi ako je Azurit, Tyrkys, Chryzokol a ďalšími. Pre dodatočnú ochranu dobre spolupracuje s Tigrím okom a Jantárom. Často používaným kameňom spolu s Malachitom pri práci na emocionálnej rovnováhe a harmonizácii srdca je Morganit.

Liečebné využitie

Malachit priaznivo ovplyvňuje srdcovú činnosť a podporuje sebauzdravujúci proces organizmu. Tiež podporuje funkciu žalúdka, pankreasu a sleziny. Odporúča sa aj pri oslabenom zraku a pri menštruačných a popôrodných bolestiach.

Starostlivosť

Malachit veľmi ľahko absorbuje negatívnu energiu, ale neuvoľňuje ju. Nakoľko je citlivý na kozmetiku a pot, kvôli čomu stráca lesk, nemal by byť nosený priamo na tele.  Je potrebné ho čistiť vodou a okamžite ho osušiť. Na nabíjanie je vhodné ho umiestniť na niekoľko hodín na dennom svetle.

Umiestnenie

V domácnosti je odporúčané umiestniť ho na východnú stranu na podporu zdravia a rodinného šťastia. Na juhovýchodnú stranu sa umiestňuje za účelom prosperity. Malachit je ochranný kameň a je vhodný aj do detskej izby alebo na miesto, ktoré chcete vyčistiť.

Malachit a znamenia v horoskope

Názov

Názov Malachit pochádza z gréčtiny, konkrétne z gréckeho slova "malache", čo znamená sýtozelený, alebo z gréckeho slova "malaches", čo znamená mäkký.

Pôvod

Zambia, Namíbia, Zimbabwe, Spojené štáty, Austrália, Čína, India, Mexiko, Rusko.

Farba

Rôzne odtiene zelenej.