Zenzen.sk | O mesačnom kameni

Mesačný kameň

Kameň sebarozvoja a transformácie

Energia Mesačného kameňa pomáha otvoriť intuíciu a pripraviť pôdu pre rast, rozvoj a nové príležitosti. Umožňuje lepšie vnímať a porozumieť svojim vnútorným pocitom a potrebám. Uvoľnite sa od každodenného tlaku, ktorý na seba kladiete, a venujte si čas, ktorý si skutočne zaslúžite. Pri práci s týmto kameňom sa aktívne zapájajú predovšetkým horné čakry a pomáha nám posunúť sa ďalej v našom vedomí a rozvoji. Mesačný kameň pôsobí harmonizujúco na narušenú citovú stabilitu a napätie. Celkovo upokojuje emócie a zvyšuje citovú inteligenciu. Položenie Mesačného kameňa na solar plexus upozorni na nefunkčné vzorce správania v citovom živote, ktoré je vďaka tomu možné preskúmať a odstrániť. Pomáha tiež dosiahnuť hlboké citové zotavenie.

Na duševnej úrovni Mesačný kameň upokojuje prehnané reakcie na emocionálne situácie a je spojený s pasívnou, ženskou energiou. Vytvára harmóniu medzi mužskou a ženskou energiou a pomáha mužom nadviazať kontakt so svojou ženskou stránkou osobnosti.

Mesačný kameň má schopnosť spojiť ducha človeka s vyššími sférami vesmíru, kde sa skrývajú odpovede na všetko, čo nás v živote zaujíma. Tieto odpovede nám poskytujú všetky potrebné vedomosti pre rast a osvietenie. Odporúčame intenzívne pracovať s Mesačným kameňom, najmä vo svojej prirodzenej surovej forme. Počas hlbokých meditácií sa pokúste umiestniť kúsok kameňa priamo nad tretie oko, čím podporíte spojenie s vyššími rovinami vedomia.

Liečebné využitie

Mesačný kameň má pozitívne liečivé účinky na reprodukčný a tráviaci systém. Pomáha pri vstrebávaní živín a vylučovaní škodlivých látok. Má pozitívny vplyv na plodnosť a pomáha pri liečbe menštruačných problémov.

Starostlivosť

Mesačný kameň by mal byť čistený niekoľko minút pod prúdom vody alebo môže byť umiestnený v miske s Krištáľom cez noc. Je vhodné nabíjať ho počas dorastania mesačného svetla alebo pri splne.

Umiestnenie

Ideálne miesto pre Mesačný kameň je pri posteli, pod vankúšom alebo matracom, pre podporu nových vízií a snov počas spánku a ich transformáciu do nových začiatkov. V pracovnom prostredí môže zvýšiť kreativitu.

Mesačný kameň a znamenia v horoskope

Názov

Mesačný kameň získal svoje meno podľa svojho mliečne zafarbeného "mesačného" svitu, ktorý evokuje pripomienku mesačného svetla.

Pôvod

Srí Lanka, India, Brazília, Mjanmarsko, Austrália a Madagaskar.

Farba

Biela, krémová, žltá, modrá a zelená.