Zenzen.sk | O obsidiáne

Obsidián

Kameň ochrany

Poznáme niekoľko druhov Obsidiánu, ale najčastejšie vyskytujúci sa je čierny. Obsidián vzniká z lávy, ktorá rýchlo stuhla a nestihla sa skryštalizovať. Toto vulkanické sklo je spojené s koreňovou čakrou a pomáha s ochranou, uzemnením a duchovnou komunikáciou. Čierny Obsidián, známy aj ako "psychický vysávač", odstraňuje negatívnu energiu z aurického poľa a prostredia. Má silné uzemňovacie vlastnosti a môže byť veľmi užitočný pri psychickej ochrane. Počas meditácie nás čierny Obsidián prenáša do hĺbky nášho vnútra a podvedomia, kde sa pred nim nič neukryje. Jeho intenzívna energia dokáže prekonať všetky bloky a strachy, ktoré nám bránia sa pohnúť vpred. 

Obsidián dobre spolupracuje s rôznymi inými kameňmi, navzájom si pomáhajú a zvyšujú energiu. Veľmi dobre sa kombinuje s Jantárom na podporu uzemnenia. Jantár a Obsidián sú veľmi silné kamene s vysokými vibračnými frekvenciami, čo poskytuje maximálnu ochranu. Zahneda, ktorá je kameňom transmutácie negatívnych energií, tak isto dobre spolupracuje s Obsidiánom a jeho čistiacimi účinkami. Obsidián čistí aurické pole a Zahneda túto energiu transformuje na pozitívnu. Účinne spolupracuje aj s Vltavínom pri čistení energií a umožňuje najvyššiu úroveň osobnej transformácie.

Je dôležité si uvedomiť, že čierny Obsidián je veľmi silný kameň a môže mať intenzívny účinok. Je dôležité mať pozitívny zámer a byť v harmónii so sebou, keď ho používame. Ak sa používa s negatívnym úmyslom, môže sa stať nástrojom čiernej mágie.

Vločkový Obsidián nie je tak silný a agresívny ako ostatné čierne druhy. Dodáva nám sebadôveru a silu odolávať nepriazňam života. Pomáha nám pochopiť a poučiť sa zo skúšok a prekážok, ktoré sme už absolvovali. Čierna farba symbolizuje energiu Zeme a biela zasa duchovné svetlo, čím nás Vločkový Obsidián učí vnímať ich ako harmonické spojenie fyzického a duchovného sveta a nie ako protiklady.

Mahagónový Obsidián podporuje logické myslenie, koncentráciu a bystrosť. Je vhodným minerálom na pomoc počas náročných skúšok, pretože znižuje stres a strach z neúspechu.

Apačské slzy sú jedným z najúčinnejších minerálov pre zmiernenie depresie a smútku zo straty milovanej osoby. Rovnako ako ostatné druhy Obsidiánu aj Apačské slzy máju schopnosť uvoľňovať psychické bloky a mierniť stres.

Menej známe druhy Obsidiánu: Zlatý, Dúhový (najvzácnejší) alebo oceľovomodrý Obsidián.

Liečebné využitie

Čierny Obsidián: Pomáha zmierňovať bolesť a svalové napätie. Podporuje tok energie cez všetky čakry a pomáha odstraňovať energetické bloky. Vločkový Obsidián: Slúži ako prevencia proti vírusovým ochoreniam, pretože posilňuje imunitný systém. Zvyšuje krvný tlak a pozitívne ovplyvňuje obnovu buniek a látkovú výmenu. Mahagonový Obsidián: Pomáha pri alergiách, zápaloch a plesňových ochoreniach. Má liečivé účinky na tráviaci systém a zmierňuje žalúdočné kŕče. Apačské slzy: Pomáhajú liečiť poruchy a problémy so žalúdkom, črevami a chránia tráviaci systém pred vírusmi. Môžu mať aj pozitívny vplyv na pokožku.

Starostlivosť

Obsidián sa čistí pod tečúcou vlažnou vodou alebo ho možno umiestniť cez noc do misky spolu s Krištáľom. Nabíja sa na priamom slnku ráno a večer, s výnimkou Dúhového Obsidiánu, ktorý je citlivý na prudké svetlo.

Umiestnenie

Na ochranu sa Obsidián môže umiestniť pri hlavnom vchode domu, buď v črepníku alebo nad rámom dverí. Taktiež je odporúčané nosiť malý kúsok obsidiánu stále pri sebe. Pri meditácii je vhodné ho držať v dlaniach pre lepšie uzemnenie.

Obsidian a znamenia v horoskope

Názov

Názov Obsidián pochádza od Rimana Obsiusa, ktorý ho objavil a priniesol do Ríma z Etiópie.

Pôvod

Ekvádor, Etiopia, Guatemala, Japonsko, Maďarsko, Mexiko, Nicaragua, Rusko.

Farba

Okrem čierneho existujú aj odtiene hnedého, modrého, zeleného, dúhového, červenočierneho, strieborného a zlatého Obsidiánu.