Zenzen.sk | O onyxe

Ónyx

Kameň ochrany a vnútornej sily

obsidian5.jpg

Ónyx je kameň so silnými vibráciami ochrany, sily, sústredenia a vôle. Jeho prítomnosť vám pomáha neustále posúvať sa vpred vo vašom živote. Aktiváciou koreňovej čakry, solar plexus a tretieho oka vás Ónyx uzemňuje a pripája k energii Zeme. Pomáha udržiavať rovnováhu medzi duchovným a fyzickým svetom, čo umožňuje byť prítomný a spojený so svojím vyšším ja. Tento minerál nielen dodáva energiu, ktorá vás nabudí a motivuje začať si plniť svoje sny, ale tiež vás ochráni na vašej novej ceste. Každodenné nosenie Ónyxu vytvára štít okolo vášho energetického poľa, ktorý nedovolí negatívnym energiám vás ovplyvňovať. Ónyx je tradične používaný ako ochranný kameň už tisíce rokov a je jedným z najsilnejších kameňov, pokiaľ ide o poskytovanie ochrany.

Pri meditácii s týmto kameňom odporúčame umiestniť kúsok na tretie oko alebo pred seba. 

Ónyx je minerál, ktorý má schopnosť otvoriť kanál k vyšším sféram, kde sa nachádzajú nekonečné vedomosti a informácie, ktoré sú nad rámec bežného ľudského vnímania. Ak sa zaujímate o aktívne psychické schopnosti, Ónyx vám môže pomôcť nadviazať spojenie s týmito vyššími sférami a získať prístup k týmto vedomostiam. To znamená, že môžete získavať hlbšie pochopenie, intuitívne vedenie a duchovnú múdrosť prostredníctvom meditácie a práce s týmto kameňom. 

Ónyx môže slúžiť ako spoľahlivý radca, pretože v sebe uchováva spomienky na všetko, čo človek prežil. Je teda užitočným pomocníkom pri cestách do minulých životov a pomáha vyliečiť telesné traumy a minulé zranenia. Vytvorte si v tomto svete presne to, čo si želáte, a neustále si pripomínajte, že svoju vlastnú cestu nájdete.

Liečebné využitie

Ónyx podporuje krvný obeh, posilňuje imunitný systém, zlepšuje sluch a má liečivé účinky na kožné zápaly, vyrážky a spálenia slnkom. Tiež môže mať blahodárny vplyv na zuby.

Starostlivosť

Ónyx čistíme pod tečúcou vodou, alebo v miske s Krištáľom. Nabíjanie ho ľubovoľne dlho na slnku.

Umiestnenie

Môžete ho umiestniť ku vchodovým dverám, aby pomohol odstraňovať negatívnu energiu. Ónyx sa odporúča pre jeho ochranné vlastnosti nosiť aj pri sebe.

Ónyx a znamenia v horoskope

Názov

Názov Ónyx pochádza zo starogréckeho slova, ktoré znamená pazúr alebo necht.

Pôvod

Mexiko, Argentína, Brazília, Austrália, Južná Afrika, Madagaskar, India a Spojené štáty americké.

Farba

Najbežnejšia farba Ónyxu je čierna, no vyskytuje sa aj hnedá, biela, červená alebo oranžová.