Zenzen.sk | O pyrite

Pyrit

Kameň správnych rozhodnutí a úspechu

Vďaka svojej podobnosti so zlatom sa stal symbolom prosperity a bohatstva. Pyrit je však jedným z najsilnejších rozhodovacích kameňov, aké poznáme. Jeho energia priamo rezonuje s čakrou solar plexu, ktorá aktivuje osobnú vôľu, čo je kľúčom k dosiahnutiu životných cieľov, avšak vyžadujú si tvrdú prácu a obetavosť. Pyrit vám pomôže zostať na správnej ceste, až kým nedosiahnete svoje ciele. Pomáha prekonať pochybnosti a obavy, a získavať väčšiu istotu vo svoje schopnosti a kroky, ktoré podnikáte. 

Meditácia s kúskom Pyritu alebo jeho každodenné nosenie môže mať výrazný vplyv na váš život. Pomáha aktivovať jeho silu, ktorá sa potom prenáša priamo na vás. Vždy odporúčame nahlas vyjadriť, čo si želáte vo svojom živote a potom tieto myšlienky a nápady kultivovať do skutkov. Počutie samého seba hovoriť o svojich túžbach vám môže pripomenúť, že sú skutočne dosiahnuteľné.

Každý z nás si pravdepodobne všimol, že nás okolie vidí inak, ako sa sami cítime, a často nás posudzuje podľa svojich vlastných predstáv. Ľudí zvyčajne nezaujíma, kto skutočne sme, ale ako spĺňame ich očakávania a predstavy. Pyrit vám pomáha nestrácať čas a energiu riešením toho, čo si o vás myslia ostatní, pretože sami si často vytvárame nesprávne predstavy o ostatných ľuďoch. Keď to pochopíte, prestanete sa trápiť tým, že vás ostatní nechápu, a budete môcť sústrediť svoj vnútorný pokoj a energiu na svoj vlastný duchovný rast. Pod vplyvom Pyritu sa tiež naučíte odpovedať na zlo dobrom a nenávisť láskou. Ak budete na zlo stále reagovať zlom, nikdy sa nevymaníte z bludného kruhu.

Pyrit je tiež skvelý kameň na používanie počas cvičenia. Ak cvičíte doma, odporúčame mať veľký kúsok Pyritu niekde v miestnosti, ktorý vám pomôže udržať si koncentráciu počas celého tréningu. Možno ste si všimli, že keď sa telo unaví, myšlienky sa začnú rozptyľovať, a práve vtedy vám Pyrit pomáha udržať sa sústredeným. V nás všetkých je mnoho nevyužitého potenciálu a s Pyritom pri sebe budete môcť konečne dosiahnuť vyššiu úroveň.

Počas meditačných sedení odporúčame pridať aj Krištáľ alebo Selenit. Oba tieto kamene pomáhajú zosilniť účinky Pyritu.

Liečebné využitie

Pyrit môžeme prakticky aplikovať na akúkoľvek časť tela, kde je potrebný jeho liečebný účinok. Pozitívne podporuje okysličenie krvi a krvný obeh. Zmierňuje bolesť nervov, kŕčov a menštruačné bolesti. Pomáha pri trávení, prekrvení pleti a liečbe dýchacích ciest, priedušiek a pľúc.

Starostlivosť

Vzhľadom k jeho citlivosti sa neodporúča namáčať ho do vody ani vystavovať prudkým zmenám teploty. Čistíme a nabíjame ho pomocou Krištáľu, mimo priameho slnečného svetla.

Umiestnenie

Položte ho do najvzdialenejšieho ľavého rohu domova, ktorý symbolizuje hojnosť.

Pyrit a znamenia v horoskope

Názov

Názov Pyritu vznikol podľa gréckeho slova "pyritēs" – oheň, pretože iskrí pri trieštení.

Pôvod

Španielsko, Veľká Británia, Severná Amerika, Chile, Peru, Južná Afrika, Bolívia, Mexiko, Austrália.

Farba

Zlatá.