Zenzen.sk | O rubíne v Zoisite

Rubín v Zoisite

Kameň astrálneho cestovania a sebapoznania

Keď sa Rubín a Zoisit spoja do jedného kameňa, koreňová čakra, srdcová čakra a čakra tretieho oka sa zarovnávajú a zharmonizujú na rovnakej vibračnej úrovni. Táto špeciálna kombinácia kameňov pomáha pri vyjadrovaní myšlienok a poskytuje silu a pomoc pri napĺňaní vlastných snov. Rubín v Zoisite zosúlaďuje srdce a tretie oko, pre vytvorenie hlbšieho pochopenie negatívnych energií, ktoré si človek v sebe nesie, a pomohol nám sa naučiť ako ich prekonať. Tento kameň je zároveň schopný transformovať negatívnu energiu na pozitívnu, čo je veľmi prospešné pre každého, kto s ním príde do kontaktu. 

Rubín je kameňom odvahy a sily, ktorý nás oslobodzuje od strachu a úzkosti, ktoré nás denne obklopujú. Zelený Zoisit prináša rast a plodnosť do všetkých aspektov života. Pomáha nám znovuzrodiť sa a lepšie pochopiť samých seba a náš vzťah k vonkajšiemu svetu. Pre tých, ktorí nie sú ešte veľmi duchovne zameraní a práve objavujú svoju spiritualitu, je tento kameň veľkou pomocou na ceste sebapoznania. 

Rubín v Zoisite je cenným meditačným minerálom. Má vynikajúce psychické schopnosti, ktoré umožňujú interdimenzionálne cestovanie a sú vhodné pre ľudí, ktorí sa venujú astrálnej projekcii. Zosúladením koreňovej čakry, srdcovej čakry a čakry tretieho oka je možné dosiahnuť kontrolované, ale intenzívne skúsenosti naplnené vedomosťami. Pre tých, ktorí chcú túto skúsenosť ešte umocniť, je Zafír kameňom, ktorý takmer dokonale harmonizuje s Rubínom v Zoisite. Táto kombinácia kameňov umožňuje úplné rozšírenie mysle a kontakt s vyššími bytosťami a našimi duchovnými sprievodcami.

Rubín v Zoisite je tiež vhodný na uvoľnenie bolesti a smútku po stratách milovaných osôb. Duchovne vás upokojuje a pomáha v procese hojenia. Postupne sa znovu naučíte nájsť vášeň vo svojom živote a rozvíjať sa do ešte lepšej podoby seba samého.

Liečebné využitie

Rubín v Zoisite sa používa na posilnenie činnosti srdca, imunitného systému, pečene, obličiek a štítnej žlazy. Podporuje hojenie rán, regeneráciu tkaniva a obnovu buniek po zápaloch a úrazoch. Pomáha aj pri zápaloch pľúc alebo priedušiek. Má skvelé detoxikačné účinky a dokáže neutralizovať prekyslenie organizmu.

Starostlivosť

Rubín v Zoisite sa odporúča čistiť pod tečúcu vodu alebo pomocou drti z Hematitu. Nabíjame ho za mesačného svitu.

Umiestnenie

Môžete ho umiestniť do miestnosti, kde chcete zvýšiť energiu, ako napríklad pracovňa, spálňa alebo meditačná miestnosť. Pri vykonávaní astrálnej projekcie je odporúčané držať ho v ruke, aby sa posilnila energetická spojitosť a uľahčil sa prechod medzi astrálnou rovinou a fyzickým telom.

Rubín v Zoisite a znamenia v horoskope

Názov

Názov Rubín v Zoisite je odvodený z latinského slova "rubeus", čo znamená červený.

Pôvod

Rubín v Zoisite, známy tiež ako Anyolit, je silná kombinácia dvoch minerálov, ktorá bola prvýkrát objavená v Tanzánii. Toto miesto je známe aj pre jedno z najväčších nálezísk Rubínu na svete, kde Rubín obklopoval Zoisit.

Farba

Vyskytuje v rôznych variáciách zelenej, červenej, ružovej, olivovej zelenej a čiernej farby.