Zenzen.sk | O ruženíne

Ruženín

Kameň bezpodmienečnej lásky a súcitu

Ruženín zvyšuje pocity sebalásky a podporuje láskyplné vzťahy s ostatnými. Je jedným z najobľúbenejších kryštálov. Pomáha pri prebúdzaní srdca k jeho najčistejšiemu láskyplnému potenciálu, čo umožňuje človeku nájsť lásku k sebe a ostatným. Pomáha pri duchovnom naladení sa na Zem, Vesmír a Božstvo, čo umožňuje človeku hlboko prepojiť svoje srdce so srdcami iných. Vibrácie tohto kameňa čistia emócie, celé aurické pole a liečia rany na srdci. 

Jednou z jeho hlavných duchovných vlastností je schopnosť rozpúšťať hnev a odpor. Svojou jemnou a láskavou energiou pomáha rozptýliť negatívne emócie a vytvára priestor pre odpustenie a súcit. Ruženín nám umožňuje zbaviť sa záťaže hnevu a otvoriť sa pre pozitívne a láskyplné prejavy voči sebe aj ostatným.

Okrem toho, má silnú schopnosť rozptyľovať strach a podozrievavosť. Jeho energia nás podporuje v prekonávaní obáv a neistôt, čím nám poskytuje pocit bezpečia a dôvery vo svet. Jeho energie nás napĺňajú pocitom optimizmu a vnútorného presvedčenia, že v každej situácii existuje možnosť rastu a pozitívneho vývoja. Tento kameň nám pripomína, že aj keď sa môžeme stretávať s výzvami a prekážkami, vždy existuje priestor pre nové začiatky a hlboké pocity osobného naplnenia a spokojnosti.

Pri meditácii s Ruženínom môžete cítiť bezprostredné spojenie, ktoré má so srdcom, pretože ho obklopujú upokojujúce energie a omladzujú ho. Energia sa potom môže rozšíriť zo srdca do celého tela a do všetkých čakier, harmonizujúc ich s čistým srdcom a ochotou odpustiť.

Ruženín je obzvlášť dôležitý v dnešnom hektickom svete, kde technologický pokrok ovplyvňuje náš organizmus. Jeho schopnosť neutralizovať negatívne vplyvy nezdravého prostredia je neoceniteľná. Jeho energia sa ľahko kombinuje s inými kameňmi a pomáha vyčistiť a vyvážiť energetické pole. V spojení so Smaragdom zosilňuje prebudenie srdca, a s Tigrím okom pomáha uskutočniť naše sny a túžby.

Liečebné využitie

Ruženín posilňuje srdce a obehový systém a odstraňuje nečistoty z telesných tekutín. Keď sa aplikuje na oblasť hrudníka alebo pľúc, môže pomôcť pri problémoch v týchto oblastiach. Taktiež má blahodarný vplyv na obličky a nadobličky. Odstraňuje závraty a údajne podporuje plodnosť. Ruženín sa tiež používa na hojenie popálenín a pľuzgierov a má vyhladzujúci účinok na pleť. V niektorých prípadoch sa uvádza, že môže pomôcť pri Alzheimerovej a Parkinsonovej chorobe a pri stareckej demencii.

Starostlivosť

Menšie kúsky, ktoré sa používajú na liečenie, sa odporúča čistiť vodou po každom použití. V domácom prostredí postačuje čistiť kamene raz týždenne. Ruženín je vhodné nabíjať na nepriamom slnečnom svetle, pretože pri priamom slnečnom svetle môže postupne stratiť svoju farbu. Občas je tiež možné kameň nabíjať pomocou drúzy Krištáľu a Ametystu.

Umiestnenie

Väčší kus Ruženínu sa odporúča umiestniť blízko prístrojov, ktoré produkujú elektromagnetické žiarenie, ako sú televízory a počítače, najmä v spálni, kde trávime tretinu nášho života. Pre zdravý a nerušený spánok je vhodné umiestniť vedľa Ruženínu aj Krištáľ a čierny Turmalín.

Ruženín a znamenia v horoskope

Názov

Svoj názov získal vďaka svojej ružovej farbe.

Pôvod

Nachádza sa v rôznych krajinách, ako sú USA, Austrália, Brazília, Madagaskar, Južná Afrika, India a Nemecko.

Farba

Ruženíny majú zahmlený až priesvitný vzhľad. Ich farba sa pohybuje od svetlo bledoružovej až po sýtu horúcu ružovú, pričom môže mať aj červenkasté odtiene.