Zenzen.sk | O selenite

Selenit

Kameň duševnej rovnováhy a vnútorného pokoja

Selenit je čisté biele svetlo, zapuzdrené vo fyzickej forme, a je nevyhnutnosťou pre každého duchovného praktikujúceho. Energia Selenitu nepozná hranice, pokiaľ ide o obnovu vášho vlastného aurického poľa a duchovného tela. Selenit preniká vzduchom, čistí a nabíja akékoľvek prostredie, v ktorom je umiestnený. Je to jeden z najobľúbenejších kameňov, ktorý pomáha odstraňovať negatívne energie, ktoré sa mohli nahromadiť počas dňa. Meditácia s týmto minerálom na treťom oku alebo korunnej čakre podporí rozvoj duchovnej jasnosti a intuície. Selenit pomáha zvýšiť úroveň vedomia a spojiť sa so svojím vyšším ja. Jeho energie napomáhajú k prebudeniu intuície a podporujú prehĺbenie meditácie a duchovnej praxe. Vaše myšlienky, predstavy a vízie sa stanú jasnejšími.

Selenit je kameň, ktorý prináša harmóniu a vyvažuje emocionálnu nerovnováhu vo vašom živote, čo vám umožňuje lepšie zvládať stres a napätie. Jeho energetické vlastnosti sú uvoľňujúce a upokojujúce. Tento kameň vás môže podporiť v procese relaxácie, meditácie a vyrovnávania emocionálnych stavov. S jeho pomocou môžete nájsť vnútorný pokoj a dosiahnuť duševnú rovnováhu.

Ak chcete zo svojho Selenitu vyťažiť maximum, skúste mať kúsok pri sebe každý deň a navyše ho umiestniť každý večer na posteľ. Tento minerál neobsahuje negatívnu energiu a je nástrojom, ktorý dokáže vyčistiť a nabiť aj vaše obľúbené kamene. Umiestnite kamene, s ktorými ste naposledy pracovali alebo ste ich zakúpili, blízko alebo na váš Selenitový kúsok.

Selenit je skvelý kameň, ktorý možno kombinovať s čiernym Turmalínom na všetky fyzické ochorenia. Meditácia so Selenitom a Granátom alebo Karneolom výrazne posilní vaše transformačné schopnosti. Spojenie Selenitu s kameňmi ako modrý Kalcit, modrý Chalcedón alebo Tyrkys otvorí vašu krčnú čakru a zlepší váš výber slov a komunikáciu

Liečebné využitie

Pomáha uvoľňovať napätie a svalové kŕče v tele, zmierňuje bolesť a tehotenskú nevoľnosť. Má tiež pozitívny vplyv na problémy s prostatou, nervovým systémom a trávením. Najvýznamnejšie liečivé schopnosti prejavuje na energetickej úrovni.

Starostlivosť

Selenit nepohlcuje ani neuchováva energiu, netreba ho čistiť. Slúži ako očistný kameň pre iné kryštály.

Umiestnenie

Môže byť umiestnený v rôznych častiach vášho domu. Pre mentálnu a emočnú jasnosť odporúčame umiestniť ho na pracovný stôl. Surový Selenit má upokojujúce účinky hlavne počas noci v spálni alebo detskej izbe.

Selenit a znamenia v horoskope

Názov

Vznikol z latinského slova "selenites" – mesačný kameň. Tento názov je odvodený od presvedčenia, že Selenit pribúda a ubúda podobne ako mesiac, čo symbolizuje cykly mesiaca.

Pôvod

Selenit je mimoriadne hojný a možno ho nájsť takmer v každej krajine na svete. Niektoré z najhojnejších zaznamenaných ložísk pochádzajú z Maroka, Austrálie, Madagaskaru, Mexika, Brazílie, Číny, Indie a Spojených štátov.

Farba

Biela.