Zenzen.sk | O sodalite

Sodalit

Kameň sebapoznania a jasnej komunikácie

sodalit5.jpg

Sodalit zvyšuje duševné schopnosti a umožňuje postupné oslabovanie prirodzených rozporov v našej mysli. Je to osobný kameň, pretože preniká hlboko do podvedomia a motivuje nás k sebapreskúmaniu. Vďaka nemu budete schopní identifikovať svoje silné stránky aj slabosti a posilniť svoju intuíciu. Jeho vysoké vibrácie vám pomôžu lepšie spoznať samých seba, porozumieť si a pracovať na svojom osobnom rozvoji. Posilní vašu dôveru vo vlastné schopnosti, stabilitu a odhodlanie ostať sami sebou za všetkých okolnosti.

Krčná čakra je často kľúčovým energetickým centrom, ktoré sa často neprejavuje správnym spôsobom. Práca so Sodalitom pomáha rozšíriť toto komunikačné centrum, aby sme mohli vyjadriť svoje vnútorné myšlienky, ktorým možno niekedy sami nerozumieme. Komunikácia s inými je výzvou, ale interpretácia vlastných pocitov môže byť ešte väčšou výzvou. Máme skreslený pohľad na náš vnútorný monológ a často meníme svoje rozhodnutia, aby sme sa cítili lepšie a vyhli sa nepríjemným situáciám. Sodalit spája našu krčnú čakru s čakrou tretieho oka, čo nám pomáha lepšie porozumieť našim myšlienkam a správne ich vyjadrovať. Ak sa často stretávate s komunikačnými prekážkami alebo sa v živote ťažko vyjadrujete, Sodalit je kameň, ktorý by ste si určite mali pridať do svojho portfólia.

Sodalit dobre spolupracuje s Lapis Lazuli, spoločne zvyšujú mentálne schopnosti a pomáhajú nám získať správny pohľad. Kombinácia Ruženinu a Sodalitu prináša úžasnú úroveň sebapoznania. Tieto kamene majú veľmi vysoké vibračné frekvencie, čo uľahčuje uvoľňovanie negatívnej energie.

sodalit.jpg

Liečebné využitie

Sodalit pomáha znížiť krvný tlak a horúčky. Podporuje správnu funkciu štítnej žľazy a reguluje látkovú výmenu v tele. Spolu s Krištáľom posilňuje obranyschopnosť organizmu voči infekčným ochoreniam.

Starostlivosť

Sodalit sa dôkladne čistí pod prúdom teplej vody alebo pri splne mesiaca. Po opláchnutí ho môžete položiť na Krištáľ a nechať ho na hodinu vystavený priamemu slnku.

Umiestnenie

Často sa používa v šperkoch, najmä ako náhrdelník, pre podporu jasnej a sebavedomej komunikácie. Môžete ho tiež umiestniť do spálne pod vankúš alebo na nočný stolík, čo prispieva k dobrým a pokojným snom.

Sodalit a znamienia v horoskope

Názov

Názov Sodalit vznikol z kombinácie obsahu sodíka v kameni a gréckeho slova "lithos", čo znamená kameň.

Pôvod

Austrália, Bolívia, Brazília, India, Kanada, Rusko, USA.

Farba

Sodalit je prevažne modrý, ale môže sa vyskytovať aj vo forme bielých, žltých, červených a zelených variantov. Niekedy sa môže nájsť aj v kombinácii s bielym Kalcitom.

sodalit4.jpg