Zenzen.sk | O tigrom oku

Tigrie oko

Kameň prebudenia a vnútornej sily

Tigrie oko sa už od starodávna používalo ako ochranný amulet proti zlým a negatívnym energiám a na odvrátenie kliatob. Egypťania verili, že vyjadruje božskú silu a víziu, a používali ho na zobrazovanie očí pri tvorbe božstiev. 

Tigrie oko posilňuje sebavedomie a aktivuje našu osobnú vôľu, a naše možnosti sa stávajú neobmedzenými a nemajú hranice. Je na nás, či chceme využiť to, čo nám vesmír ponúka. Jeho energia neustále rozširuje naše vedomie a podporuje nás v nasledovaní svojich pocitov, nie myšlienok. 

Tigrie oko pomáha človeku získať prístup k svojej vnútornej sile a nasmerovať ju podľa osobných potrieb a túžob. Je známe, že tento kameň vyvoláva menšie "posadnutosti" u ľudí, pretože zvýrazňuje energetický aspekt, a prejavovanie čistej a pravej lásky voči niečomu alebo niekomu, koho skutočne milujeme. Ľudia môžu zaznamenať, že vaše činy sa odlišujú od toho, na čo sú zvyknutí, a môžu vzniknúť problémy. Čiastočne je to spôsobené vaším rastom, ktorý môže narúšať ich vlastnú cestu životom. V tomto bode sa iní môžu snažiť ovládať váš život a prevziať zaňho zodpovednosť zaňho, bez toho aby si uvedomovali negatívny vplyv, ktorý to má. Tigrie oko posilňuje nielen náš potenciál, ale aj naše spojenia s ostatnými ľuďmi okolo nás.

Aktívne používanie Tigrieho oka nám umožňuje zbaviť sa vecí aj jednotlivcov, ktorí nám už nevyhovujú. V niektorých prípadoch to môžu byť osobné vzťahy, s ktorými sme mali dlhodobé spojenie. Nemajte strach, pretože začínate zažívať duchovné prebudenie. Keď sa začneme plne oddávať tejto pozitívne naplnenej životnej ceste, môžeme si uvedomiť, že niektorí milovaní nám už nepomáhajú, ale v skutočnosti nám ubližujú. Nedovoľte, aby to zastavilo váš vlastný rast, pretože ostatní sa prebúdzajú vo svojom vlastnom tempe. Cez pokoj a lásku prichádza prijatie a rast. Tigrie oko je kameňom, ktorý nás inšpiruje a povzbudzuje k neustálemu duchovnému rastu.

Odporúčame s ním meditovať každý deň a nahlas vyjadriť svoje túžby, aby ich vesmír mohol premeniť na skutočnosť. Môžete kombinovať tento minerál s oranžovým Kalcitom, Pyritom, mahagónovým Obsidiánom alebo Citrínom.

Liečebné využitie

Tigrie oko pomáha mierniť astmatické problémy, migrénu a bolesti hlavy. Aktivuje pohybové centrum, reguluje látkovú výmenu a pozitívne vplýva na funkciu pečene. Harmonizuje a prináša rovnováhu do endokrinného systému.

Starostlivosť

Tigrie oko čistíme ho pod prúdom vlažnej vody. Môžeme nabíjať priamym slnečným žiarením, aby sme cítili jeho pôvodnú energiu. 

Umiestnenie

Odporúčame ho umiestniť na  koreňovú, sakrálnu čakru alebo solar plexus, pre uvoľnenie blokov. Môže sa nosiť ako šperk alebo ho mať stále pri sebe v kabelke alebo vrecku.

Tigrie oko a znamenia v horoskope

Názov

Názov Tigrie oko vychádza zo vzhľadu minerálu, pripomínajúceho tigra. Symbolicky nás vyzýva prijať všetky aspekty seba samého - od hravej formy až po predátora a ochrancu. Vzhľadom na nepredvídateľnosť života je potrebná osobná a vnútorná sila pre rast a rozvoj.

Pôvod

Južná Afrika, India, Barma, Austrália, Čína, Srí Lanka a Brazília.

Farba

Zlatá (hnedožltá), červená alebo modrá.