Zenzen.sk | O turmalíne

Turmalín

Kameň ochrany

Čierny Turmalín je jedným z najpopulárnejších kameňov v duchovných praktikách, pretože má výnimočne silný ochranný účinok. Pomáha zbaviť sa záporných energií, negatívnej sily, stresu, strachu a depresie. Odporúča sa pre každého, kto je vystavený nepriaznivému prostrediu. Tento kameň funguje ako odstrašujúci prostriedok voči negativite tým, že čistí a chráni vaše aurické pole. Pomáha odstraňovať blokády a negatívne vzorce správania, čím podporuje emocionálnu a energetickú rovnováhu. Jeho čistenie je ideálne pre tých, čo zápasia s úzkosťou, hnevom a nežiaducimi myšlienkami. Tento kameň tiež pôsobí ako transmutátor, ktorý odoberá negatívnu energiu okolo vás a očisťuje ju. Je najlepším kameňom na odháňanie negatívnych spolupracovníkov či klientov v pracovnom prostredí. Navyše, má pozitívne účinky na organizmus tým, že vyrovnáva a aktivuje ľavú a pravú hemisféru mozgu, čo vedie k detoxikácii tela od nečistôt.

Čierny Turmalín blokuje elektromagnetické vlny, ktoré sú vysielané mobilnými telefónmi, notebookmi, televízormi a inou elektronikou. Pri dlhodobom používaní elektroniky sa odporúča mať čierny Turmalín pri sebe alebo vo svojej blízkosti. Mnohí ľudia si neuvedomujú, že naša elektronika nás energeticky zaťažuje viac, než si myslíme. Čierny Turmalín môže pomôcť zmierňovať tieto účinky.

Okrem najznámejšieho čierneho Turmalínu existujú aj iné varianty, ako napríklad Elbait (pestrofarebný), Indigolit (modrý), Rubelit (ružový až červený), Verdelit (zelený), melónový Turmalín a Dravit (hnedý). Turmalín je chemicky najzložitejším polodrahokam.

Liečebné využitie

Turmalín posilňuje organizmus pri pocitoch slabosti a vyčerpania. Aktivuje hormóny a enzýmy, ktoré zlepšujú a otvárajú našu mysť. Pomáha pri rekonvalescencii po operáciách a pri psychosomatických ochoreniach. Turmalín môže byť tiež použitý na zmiernenie zvracania, nevoľnosti, infekcií a ako podpora pri skleróze multiplex a posilňovaní pamäti.

Starostlivosť

Turmalín môžete krátko opláchnuť pod vlažnou vodou alebo ho umiestniť do misky s vodou cez noc spolu s Krištáľom. Nabíjať ho odporúčame umiestnením na priame slnko.

Umiestnenie

Turmalín môžete umiestniť okolo domu alebo pri vchodových dverách, aby pomohol odstraňovať negatívnu energiu. Môžete ho tiež nosiť so sebou vo vrecku nohavíc, bundy alebo kabelke ako ochranu.

Turmalín a znamenia v horoskope

Názov

Názov Turmalín pochádza z sinhalského slova "turamali" alebo "toramolli".

Pôvod

Afganistan, Brazília, Srí Lanka, USA a Afrika.

Farba

Najznámejšia farba Turmalínu je čierna, poznáme vzácne odrody hnedočiernej alebo modročiernej. Môžete ho nájsť ale aj v zelenej, ružovej, zeleno-ružovej, oranžovej, červenej alebo žltej farbe.