Zenzen.sk | O zahnede

Zahneda

Kameň uzemnenia a transformácie negatívnej energie

Zahneda je minerál, ktorý pomáha človeku uzemniť sa a zakoreniť sa na Zemi. Okrem toho otvára koreňovú čakru a solar plexus. Je stvorená pre ľudí, ktorí majú často problémy so sústredením. Tento minerál vám nielen pomôže vyčistiť myseľ, ale aj vám umožní byť prítomný v terajšom okamihu. Je skvelým nástrojom, ktorý vám môže pomôcť premeniť vaše sny a túžby na realitu. Ak dávate svoje vlastné potreby na prvé miesto, tento kameň sa môže stať jedným z najvýraznejších nástrojov prejavu vo vašej zbierke. Má pozoruhodnú transformačnú silu, ktorá vám môže pomôcť nájsť nový smer, ak nie ste spokojní so súčasným stavom. 

Zahneda bola vždy známa ako jeden z najsilnejších a najúčinnejších nástrojov na rozpúšťanie a transformáciu negatívnej energie. Nielenže chráni auru a telo pred negatívnymi vibráciami, ale tiež mení existujúcu negatívnu energiu na pozitívnejšiu. Napríklad môže pomôcť zbaviť sa zlých návykov a vzorcov tým, že vám ukáže vašu skutočnú vnútornú silu. Vo vašom živote budú chvíle, keď budete musieť čeliť ťažkostiam a Zahneda vám môže pomôcť odhaliť vnútornú silu, ktorú potrebujete na zvládnutie týchto výziev.

Tento minerál dobre spolupracuje s inými uzemňovacími kameňmi, ako je čierny Turmalín a čierny Kyanit. Odporúča sa meditovať s jedným alebo všetkými týmito kameňmi, aby ste si pomohli s organizáciou myšlienok, nápadov a záujmov.

Zahneda sa často uvádza ako príklad symbiózy a rovnováhy, ktorá pripomína, že protiklady sa nemusia vylučovať, ale môžu sa navzájom dopĺňať a dospieť k dokonalej harmónii. Symbolizuje Zem a Nebesá, materiálny a duchovný svet v dokonalej harmonickej jednote. Je oporou pre tých, ktorí sa nedokážu vyrovnať s materiálnym svetom okolo seba, ale žijú hlavou v oblakoch a naopak pomáha prekonávať silnú závislosť na hmotných predmetoch, ktoré nás odvracajú od duchovnej podstaty.

Liečebné využitie

Zahneda je silným liečivým kameňom s mnohými účinkami. Je vhodná pri liečení úzkosti, depresií a vnútorného napätia. Má upokojujúci účinok a pomáha zmierňovať bolesť a kŕče. Tiež pozitívne vplýva na liečbu infekčných ochorení a rakovinových nádorov v počiatočných štádiách. Zahneda je prospešná pri liečení duševných porúch, ktoré sú spojené so zvrátenými sexuálnymi prejavmi. Je odporúčaná pre ľudí trpiacich samovražednými sklonmi a závislosťami na drogách a alkohole.

Starostlivosť

Vzhľadom na to, že Zahneda priťahuje a absorbuje veľké množstvo negatívnej energie, odporúča sa ju čistiť častejšie než iné kamene, najmä po intenzívnom použití. Čistenie je možné vykonávať v miske pod tečúcou vodou. Na nabíjanie sa odporúča umiestniť ju do geódy Krištáľu a nechať ju vystavenú nepriamemu slnečnému svetlu.

Umiestnenie

Môže byť umiestnená prakticky kdekoľvek, najmä však na základnej čakre. Môžete ju napríklad umiestniť pod vankúš, pri telefóne alebo na miestach s geopatogénnymi poruchami. Pre zníženie stresu si vezmite jeden kameň do každej ruky a na chvíľu si sadnite v kľude a tichosti. Môžete ju tiež položiť na postihnuté miesto na zmiernenie bolesti. Pri použití Zahnedy smerujte hrot kameňa od tela, čím odvádzate negatívnu energiu. Ak hrot kameňa smeruje k telu, bude kameň energiu naopak do tela dodávať.

Zahneda a znamenia v horoskope

Kozorožec.png

Názov

Názov vznikol podľa jej hnedého zafarbenia.

Pôvod

Zahneda je kameň, ktorý je možné nájsť po celom svete, pričom najlepšie exempláre pochádzajú z rôznych lokalít ako Afrika, Austrália, Brazília, Rusko, Ukrajina, Anglicko a Spojené štáty.

Farba

Zahneda je odrodou kremeňa, ktorá získava svoju čiernu a/alebo dymovú farbu prirodzeným žiarením alebo ožiarením.